VakıfBank Kültür Yayınları, “Kör Müzisyen”i Türkçe’ye Kazandırdı

0
VakıfBank Kültür Yayınları, "Kör Müzisyen"i Türkçe'ye Kazandırdı

Rus yazar Vladimir Korolenko’nun kaleme almış olduğu roman “Kör Müzisyen”, Türkçe’de ilk kez VakıfBank Kültür Yayınları tarafından yayımlanacak.

VakıfBank Kültür Yayınları, dünya klasiklerinden biri olan, Rus yazar Vladimir Korolenko’nun yazmış olduğu roman ‘Kör Müzisyen’i Türkçe’ye ilk kez çevirisini yaparak okurlarla buluşturucak.

VakıfBank tarafından yapılan açıklamaya göre, görme engelli küçük bir çocuğun müzikle değişime uğrayan iç dünyasını ve sevginin gücü sayesinde hayata tutunma hikayesini anlatan dünya klasiği ‘Kör Müzisyen’, Türkçe’ye kazandırıldı.

Türkçe çevirisini Levent Özübek’in yapmış olduğu roman Türkçe’de ilk kez VakıfBank Kültür Yayınları tarafından yayımlanıyor.

19’uncu yüzyıl Rus edebiyatının son büyük temsilcilerinden Vladimir Korolenko’nun yazmış olduğu ‘Kör Müzisyen’, naif ve akıcı anlatımıyla her yaş grubundan okurun hafızasında yer edinecek ve hayatına dokunacak bir eser olarak öne çıkarken, roman, sanatın engelleri aşmadaki büyüklüğüne vurgu yaparak, insan sevgisinin kutsallığına değiniyor.

Vladimir Korolenko Kimdir?

Rus edebiyatının en önemli isimlerinden birisi olan Korolenko, 1853 yılında Ukrayna’da doğdu. Uzun yıllar gazeteci olarak hayatını kazanan yazar, yoksul insanlar için düzenlenen yardım faaliyetlerine katılması ile tanınıyordu. Yazarın en önemli eserleri arasında Kör Müzisyen, Makar’ın Rüyası ve Dilsiz romanları yer alıyor. Ünlü yazar 25 Aralık 1921 tarihinde hayatını kaybetti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın