Ana SayfaGündemVakıfBank Kültür Yayınları, "Kör Müzisyen"i Türkçe'ye Kazandırdı

VakıfBank Kültür Yayınları, “Kör Müzisyen”i Türkçe’ye Kazandırdı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Rus yazar Vladimir Korolenko’nun kaleme almış olduğu roman “Kör Müzisyen”, Türkçe’de ilk kez VakıfBank Kültür Yayınları tarafından yayımlanacak.

VakıfBank Kültür Yayınları, dünya klasiklerinden biri olan, Rus yazar Vladimir Korolenko’nun yazmış olduğu roman ‘Kör Müzisyen’i Türkçe’ye ilk kez çevirisini yaparak okurlarla buluşturucak.

VakıfBank tarafından yapılan açıklamaya göre, görme engelli küçük bir çocuğun müzikle değişime uğrayan iç dünyasını ve sevginin gücü sayesinde hayata tutunma hikayesini anlatan dünya klasiği ‘Kör Müzisyen’, Türkçe’ye kazandırıldı.

Türkçe çevirisini Levent Özübek’in yapmış olduğu roman Türkçe’de ilk kez VakıfBank Kültür Yayınları tarafından yayımlanıyor.

19’uncu yüzyıl Rus edebiyatının son büyük temsilcilerinden Vladimir Korolenko’nun yazmış olduğu ‘Kör Müzisyen’, naif ve akıcı anlatımıyla her yaş grubundan okurun hafızasında yer edinecek ve hayatına dokunacak bir eser olarak öne çıkarken, roman, sanatın engelleri aşmadaki büyüklüğüne vurgu yaparak, insan sevgisinin kutsallığına değiniyor.

Vladimir Korolenko Kimdir?

Rus edebiyatının en önemli isimlerinden birisi olan Korolenko, 1853 yılında Ukrayna’da doğdu. Uzun yıllar gazeteci olarak hayatını kazanan yazar, yoksul insanlar için düzenlenen yardım faaliyetlerine katılması ile tanınıyordu. Yazarın en önemli eserleri arasında Kör Müzisyen, Makar’ın Rüyası ve Dilsiz romanları yer alıyor. Ünlü yazar 25 Aralık 1921 tarihinde hayatını kaybetti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.