Ana SayfaEkonomiKredi Kartı Taksit Sayısı Artıyor Mu?

Kredi Kartı Taksit Sayısı Artıyor Mu?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Kredi kartı taksit sayısı artıyor mu? Türkiye’de kullanıcı sayısı 171 milyonu aşan kredi kartları, tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermeye yönelik olarak sunulmuş kartlardır. Birçok bankanın sunduğu bu ürün, genel itibariyle %2,02 gibi bir faiz oranıyla nakit avans, taksitlendirmeler ve alışverişler için kullanılmaktadır.

  Bireylerin birçoğu artık ödemelerini ve ihtiyaçlarını kredi kartları üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır. Kredi kartına taksitlendirme yapılması da bunu cazip kılan bir diğer özelliktir. Taksitlendirme seçeneği sayesinde tüketiciler, ödemelerini zamana yayarak gerçekleştiriyor ve onlar için nakit sıkıntısı bir problem olmaktan çıkıyor.

  Rahatlık sağladığı kadar sıkıntı da yaratan kredi kartları, bir dönem devletin kısıtlamalarına da maruz kalmıştı. Bilinçsiz kredi kartı kullanımın önüne geçmek için hükümet bazı tasarılar çıkartmıştı. Tüketici bundan pek memnun olmasa da bankalar bu kararları uygulamak mecburiyetindeydiler.

  Yine de bu kısıtlamalar da kredi kartı kullanımını azaltmışa benzemiyordu. Acil ihtiyaçlarının karşılanması ve ekonomik çetrefilin içinden kurtulmak isteyen tüketiciler, çare olarak yine kredi kartlarını görüyordu.

  Tüketicilerin bu noktada kredi kartı taksit sayısı artıyor mu? sorusunun cevabı peşindeler. Gözlerin BDDK’ya (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) çevrilmesiyle, BDDK başkanı bu soruların yanıtına ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Gündemde yer kaplamaya başlayan bu haber neticesinde BDDK başkanı, Merkez Bankası’yla bu konuya ilişkin çalışmalar yürütüleceğini belirtti. Kredi kartı kullanımının artması ve vade süresinin uzatılmasına yönelik talepler doğrultusunda Merkez Bankası ile yapılan görüşmeler neticesinde hükümetle bu konuda fikir alışverişi sağlanabileceği de açıklananlar arasındaydı.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Seçim Belirsizliği Kredi Faizlerini Vurdu!

  Merkez bankası tarafından uygulanan önlemlere ve eleştiri konusu olan düşük faiz politikasına karşın bankaların...

  Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

  Türkiye’deki milyonlarca emekli için zamlı emekli maaşının ne zaman yatacağı önemli bir soru işareti...

  Odeabank 11 Şehir için Genç Yetenekler Arıyor!

  Türk bankacılık sektöründe büyümek ve tüm bankacılık hizmetlerinde ilk akla gelen banka olmak için sürekli çalışmalarda bulunan Odeabank, kadrosunu da gün geçtikçe büyütüyor. Odeabank, Gişe Yetkilisi alımları yapacak.

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...