Ana SayfaEkonomiKredi Kartı Taksit Sayısı Artıyor Mu?

Kredi Kartı Taksit Sayısı Artıyor Mu?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kredi kartı taksit sayısı artıyor mu? Türkiye’de kullanıcı sayısı 171 milyonu aşan kredi kartları, tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermeye yönelik olarak sunulmuş kartlardır. Birçok bankanın sunduğu bu ürün, genel itibariyle %2,02 gibi bir faiz oranıyla nakit avans, taksitlendirmeler ve alışverişler için kullanılmaktadır.

Bireylerin birçoğu artık ödemelerini ve ihtiyaçlarını kredi kartları üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır. Kredi kartına taksitlendirme yapılması da bunu cazip kılan bir diğer özelliktir. Taksitlendirme seçeneği sayesinde tüketiciler, ödemelerini zamana yayarak gerçekleştiriyor ve onlar için nakit sıkıntısı bir problem olmaktan çıkıyor.

Rahatlık sağladığı kadar sıkıntı da yaratan kredi kartları, bir dönem devletin kısıtlamalarına da maruz kalmıştı. Bilinçsiz kredi kartı kullanımın önüne geçmek için hükümet bazı tasarılar çıkartmıştı. Tüketici bundan pek memnun olmasa da bankalar bu kararları uygulamak mecburiyetindeydiler.

Yine de bu kısıtlamalar da kredi kartı kullanımını azaltmışa benzemiyordu. Acil ihtiyaçlarının karşılanması ve ekonomik çetrefilin içinden kurtulmak isteyen tüketiciler, çare olarak yine kredi kartlarını görüyordu.

Tüketicilerin bu noktada kredi kartı taksit sayısı artıyor mu? sorusunun cevabı peşindeler. Gözlerin BDDK’ya (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) çevrilmesiyle, BDDK başkanı bu soruların yanıtına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gündemde yer kaplamaya başlayan bu haber neticesinde BDDK başkanı, Merkez Bankası’yla bu konuya ilişkin çalışmalar yürütüleceğini belirtti. Kredi kartı kullanımının artması ve vade süresinin uzatılmasına yönelik talepler doğrultusunda Merkez Bankası ile yapılan görüşmeler neticesinde hükümetle bu konuda fikir alışverişi sağlanabileceği de açıklananlar arasındaydı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.