Akbank’tan Kadın Girişimcilere Kredi Desteği

Akbank, %51 ve üzerinde kadın ortaklık payı olan girişimcilere özel kredi destekleri sunacağını açıkladı.

Akbank, Türkiye’nin kadın girişimcilerine olan desteğini hız kesmeden sürdürüyor. Ülke ekonomisinin gelişmesi için kadın girişimcileri ihracata teşvik etmek amacıyla ihtiyaç duydukları finans desteğini onlara ihracat kredisi olarak sağlıyor. Banka %51 ve üzerinde kadın ortalıkların yer aldığı girişimcilere ayırdığı özel kaynakla hem girişimcilerin finansman desteğini sağlamak istiyor hem de ekonominin gelişmesini sağlıyor.

Pandemi Sürecinde Destekler Devam Etti

Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal, bankanın sahip olduğu sağlam finans temelleri sayesinde Türkiye ekonomisi ve paydaşları için yarattığı değeri belirterek, “Türkiye’nin ilk 9 ayda 118 milyar doları aşan ihracat gerçekleştirmesi ihracatçıya verilen desteğin her zaman karşılık bulduğunu bir kez daha gösterdi.  Benzeri görülmemiş bu süreçte ticari olumsuzlukların etkisini azaltmak amacıyla avantajlı finansman olanaklarından, dijital ürün ve hizmetlere kadar çok geniş bir yelpazede ihracatçımızın yanında olduk” açıklamasında bulundu.

Kadın Girişimcilere Cesaret Veriyoruz

Tugal, kadın girişimcilere olan desteklerinin her zaman süreceğini belirterek, onların finansmana kolay bir şekilde ulaşmaları için ellerinden gelen tüm kolaylıkları hayata geçirdiklerini ifade etti. Kadın girişimci sayısının artması için 1 yıla kadar vadesi bulunan ihracat taahütlü döviz kredilerinde 50 baz puan faiz indirimi sunduklarını açıkladı.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın