Ana SayfaGündemBanka Uygulamaları Veznelerin Yerini Aldı

Banka Uygulamaları Veznelerin Yerini Aldı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Koronavirüsten dolayı bankaların mobil uygulamalarına talep artarken bu durum hem bankaların arasındaki hem de teknoloji şirketleri arasındaki rekabeti arttırdı.

2020 yılı boyunca tüketicilerin dijital kanallar üzerinden işlemlerini gerçekleştirmelerine bankalar sessiz kalamadı. Dijital müşterilerini hayal kırıklığına uğratmak istemeyen bankalar birçok hizmetini mobil uygulamalara taşıdı.

Infosys Finacle’ın Küresel İşletme Danışmanlığı Başkanı Rajashekara V. Maiya, yaptığı açıklamada bankaların doğalarına, prestijlerine ve bölgelerine bakılmaksızın tamamen dijital ortamlara geçiş yaptığını belirtti.

Maiya, “Şimdilerde bankalar dijitalleşmeye verimlilik açısından bakıyorlar ve bu bakış açısı müşterilerin bakış açısından. İster kurumsal müşterileri, perakende müşterileri, ister yaşlılar veya genç nesiller olsun, her banka tüm bu kesimlerle nasıl ilişkilendireceğini inceliyor” dedi.

PwC’nin araştırma sonuçlara göre ise ABD’de salgın döneminde müşterilerin yüzde 27’sinin bankaların mobil uygulamalarının ve web sitelerini ziyaret ettiklerini açıkladı. Ayrıca müşterilerin dörtte birinin banka şubelerinde geçirdiği süreyi azalttığı aktarıldı. İngiltere’de yapılan araştırmalarda ise insanların pandemi döneminde para yönetim uygulamalarına yüzde 30 daha fazla rağbet gösterdiği sonuçlarına ulaşıldı.

Birçok müşterinin banka şubelerinde geçirdiği zamanı bankanın mobil şubesinde veya web sayfasında geçirdiği belirtildi. Bankacılık sektöründeki değişmenin de birden fazla formun dünya çapında kullanılmaya başlanmasına neden olduğu, Afrika’da mobil para çözümlerinin, Çin’de QR kodlarının ve Avrupa’da temassız kartların bu dönemde kullanımının giderek arttığı ifade edildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.