Ana SayfaGündemUzaktan Çalışan Bankacılara Vergi Uyarısı

Uzaktan Çalışan Bankacılara Vergi Uyarısı
U

-

Koronavirüs pandemisinden dolayı uzaktan çalışan bankacılar büyük bir vergi borcu ile karşı karşıya kalabilir, bankalar uzaktan çalışan personellerini geri çağırmaya başladı.

İngiltere’nin başkenti Londra’nın en büyük bankaları koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan çalışan personellerini yüksek miktarlardaki vergi borçları konusunda uyardı. ABD ve Avrupa bankaları binlerce kilometre uzaktan çalışan personellerine karşı sert bir tavır izleyeceklerini açıklamıştı. Bankacılar, koronavirüs karantina önlemleri kalkana kadar ve ailelerine daha yakın olmak amacıyla çalıştıkları yerlerden binlerce kilometre uzağa taşınmışlardı. Çalışanların tekrardan İngiltere’ye dönmesinin arkasındaki sebep ise başka bir ülkede uzun süreli çalışma sonrasında doğacak vergi sorunları yer alıyor.

Bazı bankalar çalışanlarını ofise gelmelerine gerek olmamasına karşın İngiltere’ye çağırdı. Bazı muhasebe şirketleri ise çalışılan ülkede sabit bir iş yeri olduğu ve bu ülkeye vergi verildiği için çalışanlarından tekrar ülkeye dönmelerini istedi.

Citigroup’tan gelen açıklamada ise ‘çalışanlara geri dönüş çağrısı yapıldığı’ belirtildi. Ofise gelmelerine gerek olmayan çalışanların istisnai durumlar haricinde ülkeden ayrılmamalarını istedi. Konu hakkında daha fazla açıklama yapılmadı.

Credit Suisse’de çalışanlarına vergi yükümlülüklerinden dolayı İngiltere’ye dönüş çağrısı yaptı. Üst düzey bir yönetici açıklamasında, “Vergi yükümlülükleri onlara ait olacak. Bu da genellikle eve dönmelerini emretmekten daha geçerli bir motivasyon” dedi.

Deutsche Bank ise çalışanlarından başka bir ülkedeki ek çalışma vergilerini kendilerinin karşılamasını ve sınırların kapanması halinde bu durumla kendilerinin ilgilenmesi gerektiğini belirti. Kalmak için geçerli bir sebebi olmayan çalışanlarında ülkeye dönüş yaptığını ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,260BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol