Goldman Sachs’da Maaşlar Yükseldi

Google Haberlere Abone Ol:

Bankanın koronavirüse rağmen aldığı etkileyici çeyrek performansları çalışanların maaşlarını zam olarak yansıdı.

Financial News’in haberine göre ABD’nin en büyük bankalarından olan Goldman Sachs, bu yıl personel giderleri için 10.8 milyar dolarlık paket ayırdı. Ayrılan miktarın geçen sene ayrılan miktardan yüzde 16 daha fazla olduğu ifade ediliyor. Bankanın bu süreçte elde ettiği gelirlerdeki artış, personellerin maaşlarına da zam olarak yansıdı.

Bankanın dünya çapından 41 binden fazla personeli bulunuyor. Bir personelin 2020 yılı içersinde maaşının 265 bin dolara ulaştığı ifade ediliyor, geride bıraktığımız sene bu maaş miktarı 246 bin dolardı. 265 bin dolarlık bu seneki maaşın yılın 4. çeyreğinde artması bekleniyor.

Goldman, 2020 yılının son iki çeyreği için ürettiği güçlü bilançolarla hem kendisine gelir sağladı hem de analistlerin beklentilerini boşa çıkarmış oldu. Bankanın personel saysısının 2020 yılının üçüncü çeyreğinde 42 bine dayanması sonucunda banka işten çıkarmalara başladı sadece yüzde 1’lik kısmın işine son verdi, yani 400 kişi işten çıkarıldı. Yapılan bu hareketin en başarılı çalışanlara ödenen maaş miktarının arttırılması için yapıldığı iddia ediliyor.

Goldman’ın temmuz ayı içerisinde yeni bir performans değerlendirme sistemini hayata geçirdi ve bu sistem içerisinde çalışanların yüzde 10’u düşük performans gösteriyordu. Banka’dan yapılan açıklamada ise bu sistemin işten çıkarmaları kolaylaştırmak için değil personellerin hangi durumda olduklarını görmek için kullandıkları ifade edildi. Bankanın 60’tan daha az çalışanını bankanın en yüksek seviyesi olan ortak konumuna getirmeye hazırlandığı da vurgulanıyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...