Ana Sayfa Gündem Vakıfbank’tan QR Kodlu Bir Yenilik Daha

Vakıfbank’tan QR Kodlu Bir Yenilik Daha

-

Vakıfbank mobil uygulamasını kullanan müşteriler artık bir başka bankanın ATM’sinden de QR kodla para çekebilecek.

Vakıfbank, BKM’nin (Bankalararası Kart Merkezi) QR kodlu ödeme işlemlerini merkezileştirmesinin ardından yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. ‘Karekod Yönlendirme Sistemi’ projesiyle Vakıfbank müşterileri projeye dahil olan diğer banka ATM’lerinden QR kod kullanarak temassız bir şekilde para çekebilecek.

Yenilikçi Ürünlere İmza Atıyoruz

Konu hakkında açıklama yapan ve hayata geçirilen yeni uygulama hakkında bilgi veren Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Ferkan Merdan, ‘Karekod Yönlendirme Sistemi’ projesini ilk hayata geçiren banka olduklarını belirtti. Vakıfbank’ın bu sistemde yer almasının sektör için oldukça önemli olduğunu ifade etti. Türkiye’de 4 binden fazla ATM ile sisteme değer kattıklarını ve ilerleyen dönemlerde de değer katmaya devam edeceklerini belirtti.

Merdan açıklamasında, “VakıfBank olarak dijital zekâmızla bankacılık bilgi birikimimizi birleştiriyor ve yenilikçi ürünlere imza atıyoruz. Bu projeyi de ilk tamamlayan banka olarak sektörde öncülük yapmaya devam ediyoruz. Karekod Yönlendirme Sistemi, QR teknolojisinin uygulama alanının daha fazla genişlemesine önemli bir katkı sağlıyor” dedi.

BKM’nin ‘Karekod Yönlendirme Sistemi’ne dahil olan tüm ATM’lerde müşteriler temassız bir şekilde sadece QR kod kullanarak para çekme işlemini gerçekleştirebilecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,118BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
31TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler