TEB Cetelem’den Yeni Rapor

Google Haberlere Abone Ol:

Cetelem Gözlemevi 2020 raporunda, otomotiv sektörünün sürekli değiştiğini ve geliştiği gösteren veriler ortaya çıktı.

TEB Cetelem, Cetelem Araştırma Merkezi desteğiyle hazırlanan ‘Mobilite, Coğrafya, Kuşaklar-Otomotiv Dünyasındaki Bölünme’ başlıklı 2020 raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Raporda, Türkiye’nin de aralarında olduğu 15 ülkede yaşları 15 ila 65 arasındaki 10 bin kişiyle yapılan araştırmada tüketicilerin yeni mobilite ve otomobiller hakkındaki düşüncelerine yer verildi. Rapor, kuşaklar arasındaki benzerllik ve farklılıkların yanı sıra coğrafi değişikliklere bağlı olarak alışkanlıkları ve bunun yanı sıra otomobil sahiplik oranlarını da ortaya koyuyor.

Araştırmada dikkat çekici nokta, otomotiv dünyasında bir bölünmenin var olduğunu ortaya koymasının yanında sürücülerin beklenti ve ihtiyaçlarının birbirinden farklı olarak değişkenlik gösterdiğini ve ilerleyen dönemlerde bunların karşılanabilmesi gerektiğine değiniyor.

Araçlar Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri Değerlendirilmeye Başlandı

Konu hakkında çeşitli açıklamalarda ve değerlendirmelerde bulunan TEB Cetelem Genel Müdürü Gamze Halide Berberoğlu, “Özellikle Avrupa’da karbondiyoksit emisyonlarının azaltılmasına yönelik hedefler, otomotiv üreticilerinin üretimlerini bu kriterlere uygun hale getirmek için baskı altına sokuyor” ifadelerini kullandı.

Berberoğlu, tüketicilerin istekleri doğrultusunda, üreticilerin hedeflerini gerçekleştirmek zorunda olduğunu ve ilerleyen dönemlerde elektrikli ve hibrit modellerin de yaygınlaşmasının artık bir zorunluluk haline geldiğini ifade etti.

Berberoğlu, araç sahibi olanların araçları üzerinden para kazanmak için otomobiller üzerine reklam alma, araç ve yolculuk paylaşımı gibi farklı yöntemler arayışı içinde olduğunu belirtti. Bazı araç sahiplerinin ise otomobillerine yerleştirilen sensörler aracılığıyla kişisel verilerini satma yoluna giriştiklerini sözlerine ekledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...