QNB Finansbank’ın Reel Sektör Desteği Sürdü

0
QNB Finansbank’ın Reel Sektör Desteği Sürdü

30 Eylül 2020 tarihi itibariyle QNB Finansbank’ın net kredilerinin 136 milyar 605 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi.

Katar’ın en büyük bankası olan Qatar National Bank (Q.P.S.C)’ın Türkiye ayağı olan QNB Finansbank’ın 2020 yılına ait 9 aylık verileri açıklandı. QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, koronavirüsün etkilerinden dolayı 2020 yılında tüm sektörlerde olduğu gibi bankacılık sektöründe de yeni bir düzen oluştuğunu, banka olarak koronavirüsün reel sektör üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmek için verdikleri desteğin hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

Güzeloğlu, koronavirüs süreci içinde normallaşme adımlarının ve yeni normal sürecinin tüm dünya tarafından benimsenmeye başladığını, bankacılık sektörünün de akıllı ve verimli yeni normal çalışma düzeni içinde şekillenmeye devam ettiğini ifade etti. Bu süreçte dijital bankacılık ürünlerinin müşteriler tarafından daha fazla kullanıldığını, QNB Finansbank olarak bankacılıkta öncü rollerinden vazgeçmeden yeni ürün ve hizmetleri hayata geçirmeye devam edeceklerini ifade etti.

30 Eylül 2020 tarihi itibariyle QNB Finansbank’ın net kredilerinde, 2019 yılının sonuna göre yüzde 23 artış olduğu ve 136 milyar 605 milyon TL’ye yükseldiği, müşteri mevduatının ise yüzde 29’luk bir artışın ardından 129 milyar 510 milyon TL’ye yükseldiği belirtildi.

Güzeloğlu, “Dijital bankacılık ürünlerini kullanan müşteri sayısındaki artış bize bankacılığın geleceğini de gösteriyor. Kurum ve kişilerin hayatını kolaylaştıracak ve onların değişen ihtiyaçlarını karşılayarak hayatlarını kolaylaştıracak yeni dijital çözümlere ağırlık verme dönemine girdik” açıklamasında bulundu.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın