Vakıfbank’tan Ara Dönem Getirili Mevduat Hesabı

0
Vakıfbank’tan Ara Dönem Getirili Mevduat Hesabı

Vakıfbank hem tasarruf etmek hem de ihtiyaçlarını karşılamak isteyen müşteriler için yeni bir uygulamayı hayata geçirdiğini açıkladı.

Vakıfbank, ‘Ara dönem getirili mevduat hesabı’ ürünü ile mevduatı tabana yayarak hesap sahiplerine hem süre hem de getiri anlamında avantaj sağlıyor. Hesap düşük limitlerle açılabiliyor ve aylık-3 aylık ve 6 aylık dönemlerde kişinin tasarruflarının ne getiri sağlayacağını bilen Vakıfbank müşterileri aynı zamanda vadeleri bozulmadan bu tasarruflardan ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Vergi Avantajı Sağlıyor

Vakıfbank müşterileri ‘Ara dönem getirili mevduat hesabı’ açmaları halinde bir yıldan uzun vade ile açılan TL para birikimindeki mevduatlara uygulanan stopaj avantajlarından da faydalanabiliyor. 2020 yılı sonuna kadar açılacak olan hesaplardan 0 stopaj vergisi alınacağı belirtiliyor.

Pandemide Tasarrufa Özel Bir Çözüm

Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı M. Lütfi Çelebi, koronavirüs salgının tolumun tüm kesimlerinde ekonomik olarak olumsuzluk yarattığını ve banka olarak vatandaşların üzerindeki ekonomik olumsuzluğu bir nebze de olsa giderebilmek için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Banka olarak ürünleriyle toplumun tüm kesimine hitap etmek istediklerini belirten Çelebi, temel noktalarının müşterilerinin beklentileri doğrultusunda ürünler ortaya çıkarabilmek ve ürünlerden müşterilerin en iyi şekilde istifade edebilmesini sağlamak olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ağustos)

Çelebi, “Piyasaya sunduğumuz ürünler, müşterilerimizin birikim alışkanlıkları ve getiri beklenti sürelerini dikkate alan yenilikçi ürünler oluyor. Bu anlayışla geliştirdiğimiz Ara Dönem Getirili Mevduat Hesabı, daha geniş kesimin düşük limitlerle açtırabileceği, bir yandan avantajlı kazançlar sağlarken diğer yandan da belli periyodlarla ihtiyaçları için bu getirileri çekebileceği özel bir ürün oldu.” açıklamasında bulundu.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın