HSBC, Dünyanın Her Yerinde Geçerli Tek Banka Hesabı

0
Dünyanın Her Yerinde Geçerli Tek Banka Hesabı

HSBC müşterilerinin tek bir hesap üzerinden dünyanın her yerinde geçerli olan ücretsiz mobil tabanlı küresel hesap hizmetini duyurdu.

Büyük İngiliz Bankası HSBC, 20’den fazla ortamda eş zamanlı olarak para göndermek ve yönetmek için kullanılabilecek olan ücretsiz mobil tabanlı Global Money Account’ın tanıtımını gerçekleştirdi. Bankanın bu tanıttığı uygulama Revolu ve Transferwise gibi şirketlerinin uygulamalarıyla oldukça benzerlik taşıyor.

Global Money Account uygulaması ilk olarak ABD’de kullanıma açılmış olup 2021 senesinde diğer ortamlara da yayılması planlanıyor. Müşteriler banka uygulamasına birkaç tıklamayla erişim sağlayabilecekler.

HSBC ABD’nin Dijital Ödemeler Servet ve Kişisel Bankacılık Birimi Başkanı Carolyn Criscitiello konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamalarda “Global Money’nin amacı kullanıcılarımıza tüm finansal ihtiyaçlarını tek bir küresel hesap üzerinden erişim sağlayabilmelerini sağlamaktır. Bu sayede kullanıcılarımız bir pazardan diğerine erişim sağlamak istediklerinde yeni bir hesap açmak zorunda kalmayacaklar. Zira sahip oldukları hesap da onlarla beraber hareket edecek. Bu birçok piyasada fatura ödemelerini, ülkeler arası transfer yapmalarını ve bulundukları yerin yerlisi gibi harcama yapmalarına olanak sağlayacak” cümlelerini kullandı.

Criscitiello, bankanın amaçlarından birinin de diğer bankaların kullanıcılarına da anında global anlamda transfer imkanı sunmak için ödeme imkanlarını geliştirmek olduğunu belirtti.

Diğer Bankalar yeni hizmetleriyle öne çıkan Revolut ve Transferwise gibi bankacılık konusunda trendleri belirleyen şirketlere müşterilerine kaptırdığı için benzer biçimde ülke sınırı bulunmayan hesaplar oluşturarak bu müşterileri geri kazanmayı hedefliyorlar.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın