Ana SayfaGündemDenizbank 780 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Sağladı

Denizbank 780 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Sağladı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Denizbank tarafından yapılan açıklamada, bankanın 20 ülkeye ait olan toplamda 42 bankadan yüzde 115 yenileme oranı koşulu ile 780 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladığı belirtildi.

Denizbank tarafından yapılan açıklamada, sendikasyon kredisi sağlama ile ilgili olarak koordinatörlük görevini Bank of America, Emirates NBD Capital ve MashreqBank üstlendi. Mizuho Bank’ın aracı banka olarak dahil olduğu işlemlerde toplam 9 tane uluslararası banka, Yetkilendirilmiş Lider Düzenleyici olarak yer aldı. Yapılan işlemlerde 367 gün vadeli olan kredinin dolar maliyeti Libor + yüzde 2,50 olarak hesaplanırken, Euro maliyeti de Euribor + yüzde 2,25 olarak gerçekleşti.

Yılın İkinci Yarısının Zirvesinde

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada banka olarak yaptıkları yenileme oranı ile 2020 yılının ikinci yarısında sendikasyon kredisi miktarını artırma açısından zirvede olduklarını söyledi. Ateş, DenizBank olarak 2019 yılında da bir Türk bankası tarafından en büyük taze finansman sağlayan banka olduklarını hatırlatarak, finansal istikrar ve Türkiye’ye taze dış kaynak girişinin kendileri adına büyük önem taşıdığını vurguladı.

Çok Sayıda Sektöre Katkı

Yüzde 115 yenileme oranının oldukça önemli bir rakam olduğunu belirten Ateş, böylelikle çok sayıda farklı sektörde dış ticaret işlemlerinin finansmanında kullandırılmak üzere ekonomiye katkı sağladıklarını, bu durumun da bankacılık sektörü açısından iftihar edilecek bir durum olduğunu söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.