BDDK’dan Kartla Taksit Kararı

0
BDDK’dan Kartla Taksit Kararı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, yaptığı yeni düzenleme sonrasında basılı ve külçe halinde olmayan kuyum ile ilgili olarak vade sınırlarının indirildiğini duyurdu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan açıklamada, elektronik eşya, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında kredi kartı yöntemi ile alışveriş yapan vatandaşların bundan sonra daha alt kademede taksitlendirme yapabilecekleri belirtildi. Aynı zamanda taşıt satın almak adına çekilecek krediler ile ilgili olarak da önemli bir vade kararı duyuruldu. BDDK’nın düzenlemesine göre, taşıt kredileri için belirlenen vade süresi 48 aydan 36 aya indirildi. Yapılan düzenlemeler, kurumun resmi internet sitesi üzerinden de duyuruldu.

Yeni Taksitler Nasıl Olacak?

BDDK’nın yaptığı açıklamalara göre, basılı ve külçe halinde olmayan kuyum ile ilgili gerçekleştirilen harcamalardaki kredi kartlarında, 8 aydan 6 aya taksit indirimi olduğu belirtildi. Bunun yanı sıra kredi kartlarında taksit fiyatı 3 bin 500 TL’ye kadar olan televizyonlar dışındaki elektronik eşya alımlarında da 6 aydan 4 aya düşürülmesi yönünde bir karar alındı. Mobilya ve elektrikli eşya alımlarında da yeni karara göre 18 ay taksit yerine artık 12 ay taksit yapılabilecek.

Bilgisayarlar Elektronik Eşya Kategorisinde Değil

BDDK’nın yeni kararları çerçevesinde bilgisayar ve tablet gibi aletlerin elektronik eşya kategorisine dahil edilmediği açıklandı. Elektronik eşyalar, bu kapsamda 6 ay yerine 4 aylık taksit ile satın alınabilecek.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın