Vakıf Katılım KOBİ’lerin Yanında

0
Vakıf Katılım KOBİ’lerin Yanında

Vakıf Katılım, katılım bankaları arasında KOBİ’lere özel önem kurumlar arasında yer almakta. Vakıf Katılım, Küçük ve Orta Boy İşlermelerin (KOBİ) dijital erişimlerini kolaylaştırmak için yeni projeler geliştirdi. Geliştirmiş olduğu projelerden biri KOBİ Dijital Web uygulamasıdır. Bu projeler sayesinde Vakıf Katılım, KOBİ kredilerinde yüzde 60 oranında büyüme kaydetti.

KOBİ’lere Destek Büyüyor

Vakıf Katılım Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Taban, banka olarak KOBİ’leri desteklediklerini ve KOBİ’lerin gelişen ve değişen ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi çözümler ürettiklerini belirtti. 2020 yılı başında kurmuş oldukları KOBİ Pazarlama biriminin KOBİ ihtiyaçlarına yönelik çeşitli, yenilikçi ve hızlı çözümler üretmek için kurulduğunu açıkladı. Pazarlamadan Sorumlu Bülent Taban ayrıca, Vakıf Katılım’ın tüm şubelerinde KOBİ’lere özel portföy yöneticileri bulunduğunu ve KOBİ müşterilerine özel ürün ve hizmetler sunulduğunu açıkladı. Taban, dünyanın içinde bulunduğu Koronavirüs pandemisi sürecindeki olumsuz ekonomik etkilere rağmen 9.1 milyar lira olan KOBİ finansman hacimlerini 9 aylık sürede 15 milyar liraya yükselttiklerini açıkladı. Açıklamasında KOBİ’lerin ekonominin bel kemiği olduğunu ve KOBİ’lerin ihtiyaçlarına özel ürün ve hizmetlerin sunulmasının önemine değindi. Vakıf Katılım bu doğrultuda KOBİ’ler için “VKart Business” kolaylığını hayata geçirdiklerini ve VKart Businesa ile KOBİ’lerin tüm ticari alım satım işlemlerinde kullanabileceklerini açıkladı. Bülent Taban, VKart Business ile KOBİ’lerin alım satım alanındaki ihtiyaçlarına cevap verilmiş olduğunu dile getirdi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın