Halkbank’tan Esnafa Kredi Kampanyası

0
Halkbank’tan Esnafa Kredi Kampanyası

Halkbank, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki esnaf ve sanatkarlara özel olarak 2021 yılı için faiz indirimli kredi sağlama kararı aldı.

2021 yılında esnaf ve sanatkarlar adına indirimli kredi kampanyası düzenleyen Halkbank, bu kapsamda verdiği kredilerde yüzde 50 faiz indirimi sağlayacak. Faiz indirim oranları, 2021 yılına devrolan bakiyeleri kapsayan kredilere de uygulanacak. Bunun yanı sıra banka tarafından uygulanan krediler için bazı meslek gruplarında yüzde 100’e varan faiz indiriminin uygulanacağı da aktarılıyor.

Resmi Gazete’de Yayımlandı

Reuters merkezli habere göre, Resmi Gazete’de yayımlanan ve bugün yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı kararı ile beraber 1 Ocak – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Halkbank, esnaf ve sanatkarlara özel yüzde 50 faiz indirimli kredi sağlayacak. Faiz indirimi, kararlar çerçevesinde kullandırılan ve bakiyeleri 2021 yılına devreden krediler için de geçerliliğini koruyacak. 1 yıllık ustalık belgesi barındıran ve belgesi ile alakalı olarak meslek kolunda kendi işletmesini kuran girişimci esnaf ve sanatkarlar, bu krediyi kullanma şansı elde edecek.

KOSGEB Belgeleri ile Yüzde 100 Faiz İndirim İmkanı

KOSGEB uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla bitiren ve 30 yaşını aşmayan genç girişimciler de, KOSGEB onaylı projelerini bankaya iletmeleri halinde yüzde 100 faiz indirim oranından faydalanarak kredi çekebilecek. Yüzde 100 faiz indirimli krediler, yüz bin TL’ye kadar gerçekleştirilecek çekimler adına geçerli olacak.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın