Faizsiz Kredi Müjdesi!

0
Faizsiz Kredi Müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve sonrasında yürürlüğe giren hibe ve kira desteğinin ardından yeni yılla beraber 2,5 milyon esnafın yüzünü güldürecek kredi kararı da planlanıyor.

Salgın süresi boyunca ekonomik anlamda zor günleri atlatmaya çalışan esnaf ve sanatkarlara yönelik olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hibe ve kira desteği paketleri açıklanmıştı. Açıklanan paketlerin ardından yeni bir müjde de faizsiz krediler ile alakalı olarak geldi. Esnaflara yönelik destekleri sürdürecek olan bankalar, başvuru sırasında talep edilen masraf tutarlarının işlemlerin sona ermesinin ardından geri alınabilir olmasının önünü açacak. Böylelikle de kredilerin en belirgin farkı bu sayede ortaya çıkmış olacak.

Genç Esnafa 100 bin Liraya Kadar Kredi

Kararname ile beraber 2021 yılında Halkbank, yüzde 50 faiz indirimli kredi müjdesini esnaflar ile paylaştı. Kredi ve kefalet kooperatifi kefaleti ile ya da doğrudan kullandırdığı ve 2021 yılına da devreden kredilerde faiz indirimi uygulama kararı aldığı öğrenildi. 1 Ocak ve 31 Aralık 2021 tarihleri arasında, bakiyeleri 2021’e de devreden kredilere TESKOMB aracılığı ile piyasa faizinin yüzde 50’si oranında indirim uygulanacak.

Faizsiz Kredi de Verilecek

Aynı zamanda bir diğer müjde de, en az bir yıllık ustalık belgesine sahip ve son bir yıl içinde işletme kuran esnaflara geldi. Belirlenen şartları taşıyan esnaflar, yeni kredi talepleri için faiz ödemek zorunda kalmayacak.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın