Ana SayfaBankacılık2019 HGS’de Borcunuzu Nasıl Sorgularsınız?

2019 HGS’de Borcunuzu Nasıl Sorgularsınız?
2

-

HGS bakiyenizi öğrenmek için ne yapmak gerekiyor? Cezanızı ödeyeceksiniz, plaka bilginizle HGS sorgulaması yapacaksınız o zaman size bu işlemleri nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

HGS Nedir?

Hızlı geçiş sistemi ülkemizde köprülerde ve karayollarında kullanılan bir sistem ve online olarak borç sorgulaması yapmak bu sistemde söz konusu. 2012 yılından günümüze kadar uygulanmakta olan HGS sisteminde amaç trafiği azaltmak, hızlı geçişler sağlamak ve trafiği daha pratik hale getirmektir. Bunun için boğaz geçişi ve kara yollarındaki geçişler HGS adı verilen sistemle otomatik hale getirilmiştir.

HGS Online Borç Ödeme

Artık girişte kişiler para ödemekle vakit kaybetmeden, online olarak borçlarını ödeyebiliyorlar. Araçların önlerine yapıştırılan elektronik bant sayesinde, HGS sistemi aracın geçişini kayıt altına alıyor ve ödeme ve sorgu işlemini yapmak online olarak plaka ile mümkün hale geliyor. Bu sayede günümüzde çok daha akıcı bir trafik sağlamak da söz konusu hale geliyor.

HGS Kart- HGS’de Borcunuzu Nasıl Sorgularsınız?

HGS sistemi için temin ettiğiniz karta belirli bir miktar ödeme yaparsınız ve daha sonra bu kart içerisinde geçişlerinizi otomatik olarak gerçekleştirirsiniz. Ülkemizde PTT’den ve çeşitli bankalardan HGS kart içerisine para yüklemeniz söz konusudur. Ayrıca bazı benzinliklerde de kart içerisine para yükleme işlemini gerçekleştirebilir. İnternet üzerinden HGS müşteri hizmetleri web sitesinden kartınız içerisindeki bakiyeyi sorgulayabilirsiniz. Ek olarak aynı site üzerinden araç üzerindeki trafik cezalarını takip etmeniz de mümkün.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol