TSKB’nin Karı Geriledi

0
Sınırlı Olumlu Görüş Beyan Edildi
Sınırlı Olumlu Görüş Beyan Edildi

Yıl sonu bilançosunu açıklayan TSKB’de konsolide olmayan net kar 776 milyon liradan 732 milyon liraya düştü.

Banka bilançolarının birçok kitle tarafından sıkı sıkıya takip edildiği bugünlerde, yıl sonu karnesini açıkladı. Açıklanan veriler ile beraber, konsolide olmayan net karı 732 milyon liraya geriledi. Bir önceki yılın aynı dönemindeki kar miktarı 776 milyon lira olarak açıklanmıştı. Konsolide kar payının da 730 milyon liradan 712 milyon liraya gerilediği görülürken, bankanın net faiz gelirlerinde de azalma meydana geldi. Yaşanan düşüş ile beraber net faiz gelirleri çeyreksel kapsamda yüzde 6’lık bir düşüş yaşadı ve 524 milyon liraya geriledi.

TSKB’nin Karşılık Giderlerinde de Gerileme Yaşandı

Karşılık Giderlerinde de Gerileme Yaşandı
Karşılık Giderlerinde de Gerileme Yaşandı

Karşılık giderlerinde de yüzde 51,7 seviyesinde yaşanan gerileme ile 181 milyon liraya düştüğü açıklandı. Geçen yılın aynı dönemine göre 96,4 milyon lira net ticari kar açıklayan TSKB, bu çeyrekte ise 80,9 milyon lira ticari zarar açıklaması yaptı. Net faiz marjı ise son çeyrekte 52 baz puan azaldı, yüzde 4,32’ye geriledi.

Sınırlı Olumlu Görüş Beyan Edildi

Sınırlı Olumlu Görüş Beyan Edildi
Sınırlı Olumlu Görüş Beyan Edildi

TSKB ile ilgili olarak Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik şirketi, sınırlı olumlu görüş beyan ettiğini belirtti. Sınırlı olumlu görüş beyanının sebeplerini de açıklayan denetim şirketi, 2020 tarihinden önce sona eren döneme dair “geçmiş yıllar kar veya zararının” 220 bin TL’den az gösterildiğini söyledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın