Ana SayfaGündemSEGEM Sınavı için Başvurular Başladı

SEGEM Sınavı için Başvurular Başladı

-

Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir, Kayseri, Şanlıurfa ve Trabzon’da gerçekleştirilecek olan SEGEM sınavı için araştırmalar devam ederken, sınav tarihi ve sınav ücreti ile ilgili detaylar da netleşmeye başladı.

Sınava ilk defa girecek olan adayların 204 TL değerindeki ücreti Halkbank şubelerine yatırması gerekirken, ikinci defa sınav heyecanı yaşayacak olan adayların ise Garanti BBVA Şubeleri üzerinden 122 TL ücret yatırması şart olacak. Adayların sınav ücretlerini yatırırken banka şubesindeki görevliye “Acente Yeterlilik Sınavı” adına yatırılacağını söylemesi de, sorunsuz bir süreç için şart olacak.

SEGEM Sınavı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

SEGEM Sınavı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?
SEGEM Sınavı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

SEGEM sınavı için başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuru ekranı öncesinde sınav hizmet bedelini yatırarak yatırma onayını almalıdır. Ödeme yapıldıktan en az 4 saat sonra ise, SEGEM sayfasına girerek siteye üye olunması, ardından da SEGEM’in resmi internet adresinde yer alan “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru Formu”nu doldurmak şarttır.

50 test sorusundan oluşacak olan sınavda, her soru 2 puan değerinde olacak. 60 puan ve üzerini alan adaylar başarılı olurken, yanlışlar doğruyu götürmemektedir.

SEGEM Belgesini Kimler Almalı?

SEGEM Belgesini Kimler Almalı?
SEGEM Belgesini Kimler Almalı?

SEGEM belgesi ile ilgili olarak araştırmalar devam ederken, bankalar ve özel kanunla kurulan kurum ve kuruluşlar da dahil olmak üzere sigorta hizmetleri hakkında bilgilendirme, satış ve pazarlama işlemi yapmaya yetkisi olacak teknik personellerin SEGEM belgesi almaları zorunludur.

SEGEM sınavına, lise, ön lisans, lisans mezun ve öğrencileri girebiliyor. Sınav ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

https://www.segem.org.tr/2021/tpys/2021_TPYS_Mayis_Kilavuz.pdf

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

1 adet yorum var, sen de görüşlerini yaz!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,395BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler