Ana SayfaGündemSEGEM Sınavı için Başvurular 27 Ağustos’ta Son Buluyor!

SEGEM Sınavı için Başvurular 27 Ağustos’ta Son Buluyor!
S

-

Daha öncesinde sınavı kaçıranlar ya da ilk defa girecek olanlar için 02–27 Ağustos 2021 tarihleri arasında Segem sınavı Eylül ayı sınavı için geri sayım başladı.

Ankara, Ağrı, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Samsun Segem sınavında araştırmalar devam ederken, sınav tarihi ve sınav ücreti ile ilgili detaylar da sonuca vardı.

SEGEM belgesi ile ilgili olarak araştırmalar devam ederken, bankalar ve özel kanunla kurulan kurum ve kuruluşlar da dahil olmak üzere sigorta hizmetleri hakkında bilgilendirme, satış ve pazarlama işlemi yapmaya yetkisi olacak teknik personellerin SEGEM belgesi almaları zorunlu kılınmıştır. Bu yüzden tekrarlanan sınav başvuruları da güncellenmiş bulunmaktadır.

SEGEM Sınavı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

SEGEM Sınavı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?
SEGEM Sınavı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

SEGEM sınavı için başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuru ekranı öncesinde sınav hizmet bedelini yatırarak yatırma onayını almalıdır. Ödeme yapıldıktan en az 4 saat sonra ise, SEGEM sayfasına girerek siteye üye olunması, ardından da SEGEM’in resmi internet adresinde yer alan “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru Formu”nu doldurmak şarttır.

50 test sorusundan oluşacak olan sınavda, her soru 2 puan değerinde olacak. 60 puan ve üzerini alan adaylar başarılı olurken, yanlışlar doğruyu götürmemektedir.

SEGEM Belgesini Kimler Almalı?

SEGEM Belgesini Kimler Almalı?
SEGEM Belgesini Kimler Almalı?

SEGEM belgesi ile ilgili olarak araştırmalar devam ederken, bankalar ve özel kanunla kurulan kurum ve kuruluşlar da dahil olmak üzere sigorta hizmetleri hakkında bilgilendirme, satış ve pazarlama işlemi yapmaya yetkisi olacak teknik personellerin SEGEM belgesi almaları zorunludur.

SEGEM sınavına, lise, ön lisans, lisans mezun ve öğrencileri girebiliyor. Sınav ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

Sınav Ücreti

İlk defa katılacaklar için: 204 TL

İkinci defa girecekler için: 122 TL

Sınav Merkezleri: Ankara, Ağrı, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Samsun

Başvuru Tarihleri: 02 – 27 Ağustos 2021

Sınav Tarihi: 18 Eylül 2021

Sınav Ücretinin Yatırılabileceği Bankalar

Sınava ilk kez girecek olan adaylar toplamda 204 TL ücret ödeyerek ödemeleri Halkbank şubelerinden yatırmalıdırlar. Ücret yatırma aşamasında bankada bulunan görevliye “Acente Yeterlilik Sınavı” adına sınav ücreti yatırılacağını belirtmek yeterli olacaktır. Diğer bir yandan Halkbank internet bankacılıkta sınav ücreti yatırılabilir.

Sınava ikinci defa girecek olan adaylar ise toplamda 122 TL ücretle Garanti BBVA şubelerinden başvurularını tamamlayacaklardır. Aynı şekilde ikinci defa başvuru yapan kişiler de “Acente Yeterlilik Sınavı” adına sınav ücreti yatırılacağını belirtmek yeterli olacaktır. Diğer bir yandan Halkbank internet bankacılıkta sınav ücreti yatırılabilir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar bu bağlantıdan faydalanabilirler.

https://www.segem.org.tr/duyuruDetay.asp?DuyuruID=5783

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

1 adet yorum var, sen de görüşlerini yaz!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,360TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol