Ana SayfaGündemSEGEM Sınavı için Başvurular 27 Ağustos’ta Son Buluyor!

SEGEM Sınavı için Başvurular 27 Ağustos’ta Son Buluyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Daha öncesinde sınavı kaçıranlar ya da ilk defa girecek olanlar için 02–27 Ağustos 2021 tarihleri arasında Segem sınavı Eylül ayı sınavı için geri sayım başladı.

Ankara, Ağrı, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Samsun Segem sınavında araştırmalar devam ederken, sınav tarihi ve sınav ücreti ile ilgili detaylar da sonuca vardı.

SEGEM belgesi ile ilgili olarak araştırmalar devam ederken, bankalar ve özel kanunla kurulan kurum ve kuruluşlar da dahil olmak üzere sigorta hizmetleri hakkında bilgilendirme, satış ve pazarlama işlemi yapmaya yetkisi olacak teknik personellerin SEGEM belgesi almaları zorunlu kılınmıştır. Bu yüzden tekrarlanan sınav başvuruları da güncellenmiş bulunmaktadır.

SEGEM Sınavı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

SEGEM Sınavı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?
SEGEM Sınavı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

SEGEM sınavı için başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuru ekranı öncesinde sınav hizmet bedelini yatırarak yatırma onayını almalıdır. Ödeme yapıldıktan en az 4 saat sonra ise, SEGEM sayfasına girerek siteye üye olunması, ardından da SEGEM’in resmi internet adresinde yer alan “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru Formu”nu doldurmak şarttır.

50 test sorusundan oluşacak olan sınavda, her soru 2 puan değerinde olacak. 60 puan ve üzerini alan adaylar başarılı olurken, yanlışlar doğruyu götürmemektedir.

SEGEM Belgesini Kimler Almalı?

SEGEM Belgesini Kimler Almalı?
SEGEM Belgesini Kimler Almalı?

SEGEM belgesi ile ilgili olarak araştırmalar devam ederken, bankalar ve özel kanunla kurulan kurum ve kuruluşlar da dahil olmak üzere sigorta hizmetleri hakkında bilgilendirme, satış ve pazarlama işlemi yapmaya yetkisi olacak teknik personellerin SEGEM belgesi almaları zorunludur.

SEGEM sınavına, lise, ön lisans, lisans mezun ve öğrencileri girebiliyor. Sınav ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

Sınav Ücreti

İlk defa katılacaklar için: 204 TL

İkinci defa girecekler için: 122 TL

Sınav Merkezleri: Ankara, Ağrı, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Samsun

Başvuru Tarihleri: 02 – 27 Ağustos 2021

Sınav Tarihi: 18 Eylül 2021

Sınav Ücretinin Yatırılabileceği Bankalar

Sınava ilk kez girecek olan adaylar toplamda 204 TL ücret ödeyerek ödemeleri Halkbank şubelerinden yatırmalıdırlar. Ücret yatırma aşamasında bankada bulunan görevliye “Acente Yeterlilik Sınavı” adına sınav ücreti yatırılacağını belirtmek yeterli olacaktır. Diğer bir yandan Halkbank internet bankacılıkta sınav ücreti yatırılabilir.

Sınava ikinci defa girecek olan adaylar ise toplamda 122 TL ücretle Garanti BBVA şubelerinden başvurularını tamamlayacaklardır. Aynı şekilde ikinci defa başvuru yapan kişiler de “Acente Yeterlilik Sınavı” adına sınav ücreti yatırılacağını belirtmek yeterli olacaktır. Diğer bir yandan Halkbank internet bankacılıkta sınav ücreti yatırılabilir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar bu bağlantıdan faydalanabilirler.

https://www.segem.org.tr/duyuruDetay.asp?DuyuruID=5783

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

1 adet yorum var, sen de görüşlerini yaz!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.