Şubesiz Bankacılık Dönemi için Mevzuatlar Hazırlanmaya Başladı

Google Haberlere Abone Ol:

Teknolojik dönüşümün yaşandığı günümüzde bankacılık sektöründe de yeni bir adım atılacakken, konu ile ilgili olarak şubesiz bankacılık dönemi için yeni mevzuatlar hazırlanmaya başladı.

Teknoloji şirketlerinin heyecanlanmasını sağlayan yeni gelişme ile beraber, düzenleyici ve denetleyici otoriteler tarafından şubesiz bankacılık için mevzuatlar hazırlanmaya başlandı, dijital bankacılığın önü açılmış oldu. Bilgisayar, cep telefonu ve diğer dijital aletler ile beraber teknolojik gelişmelerin hızlı bir şekilde yaşandığı günümüzde, bankacılık sektörünün de bu konuda önemli adımlar atması bekleniyordu. Dijital dünyaya ayak uyduran vatandaşlara yönelik atılan adımlar kapsamında da, artık bankacılık işlemlerini şube derdi olmadan tek tık ile halletmek daha cazip geliyor.

BDDK Düzenlemeleri Hayata Geçirecek

BDDK Düzenlemeleri Hayata Geçirecek
BDDK Düzenlemeleri Hayata Geçirecek

Dijital anlamda yaşanan değişimin etkilerini gören BDDK da konu ile ilgili olarak adımlar atarak dijital bankacılık düzenlemelerini hayata geçirme kararı aldı. Basel prensipleri baz alınarak lisanslama kriterlerini tamamlayacak olan kurum, tasarruf sahiplerinin korunmasını öncelik haline getirerek hamlelerini yapacak. Dijital bankacılığın yalnızca internet ve telefon üzerinden değil, diğer dijital kanallar üzerinden de kullanılabilmesini amaçlayan BDDK bu kapsamda hamleler yapmaya hazırlanıyor.

Şubesiz Bankacılık Dönemi için Yatırımlar Bekleniyor

Şubesiz Bankacılık Dönemi için Yatırımlar Bekleniyor
Şubesiz Bankacılık Dönemi için Yatırımlar Bekleniyor

BDDK’ya şu ana kadar dijital lisans için herhangi bir başvuru yapılmadığı açıklanırken, kısa bir süre içerisinde yerli ve yabancı kuruluşların da dijital dönüşüm konusunda önemli yatırımlar yapması planlanıyor. Bunun yanı sıra dijital bankacılık kadar dijital para konusunda da yıl sonuna kadar önemli adımların atması bekleniyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...