Ana SayfaGündemSırbistan’ın En Aktif Bankalarının Başında Halkbank Geliyor

Sırbistan’ın En Aktif Bankalarının Başında Halkbank Geliyor
S

-

2015 yılında Sırbistan’da hizmet vermeye başlayan ve günümüzde de hizmetlerini devam ettiren Halkbank, son olarak Sırbistan Girişimcilik Vakfı ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Halkbank’ın Sırbistan Girişimcilik Vakfı ile imzaladığı işbirliği anlaşması ile beraber, yeni tip covid 19 salgınından olumsuz yönde etkilenen KOBİ’ler destek almaya başlayacak. 6 yıldan bu yana Sırbistan pazarındaki en aktif bankaların başında gelen Yeni işbirliği ile KOBİ’ler için de fırsatlar yaratmaya başladı. Anlaşma, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’daki banka binasında düzenlenirken imza törenine bankanın Sırbistan Genel Müdürü Kenan Bozkurt ve Sırbistan Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Darko Ivkovic katıldı.

Yüzde 65’i Reel Sektör Finansmanında

Yüzde 65’i Reel Sektör Finansmanında
Yüzde 65’i Reel Sektör Finansmanında

Halkbank Sırbistan Genel Müdürü Kenan Bozkurt, anlaşma sırasında yapmış olduğu açıklamalarda bankanın genel yapısından bahsetti. Bankanın ekonomiye odaklı bir yapıya sahip olmasından dolayı plasmanlarının yüzde 65’inin reel sektör finansmanına yönelik ilerlediğini vurguladı. Kenan Bozkurt, salgın sürecinde de devlet garantili krediler çerçevesinde piyasanın en aktif bankaları arasında yer aldıklarına dikkat çekti.

Halkbank’tan KOBİ’lere 5 Yıla Kadar Vade

Halkbank'tan KOBİ’lere 5 Yıla Kadar Vade
Halkbank’tan KOBİ’lere 5 Yıla Kadar Vade

Sırbistan Girişimcilik Vakfı ile yapılan işbirliği anlaşması çerçevesinde, salgın sürecinde zor günler geçiren KOBİ’ler 5 yıla kadar vade seçenekleri ile faydalanacak. Proje bağlamında işletmelerin uygunluk taşıması halinde 50 bin avroya kadar finansman desteği verilecek. Sırbistan Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ivkovic de, banka ile yapılan anlaşmadan memnun olduklarını dile getirdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,262BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol