Garanti Bankası’nın ülkemizde çok fazla şubesi bulunuyor. Şubelerine ek olarak çeşitli kanallardan müşterilerinin yanında olan banka, uygun faiz oranlarıyla da müşterilerinin yanında oluyor. Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları incelendiği zaman avantajlı olup, kişiye özel ödeme planları da sunuluyor.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası tarafından konut almak isteyen kişilere ekspertiz raporu sonucunda kredi veriliyor. Eğer ev satın almak istiyorsanız evin değerinin dörtte üçü kadar kredi çekebileceğinizi unutmamanız gerekiyor. Yani evin yüzde yirmi beşi kadar peşinatınızın olması şarttır.

Bu banka tarafından sizlere sunulan konut kredisi kampanyası için geçerli olan faiz oranı 1,45’tir. Yani konut kredisinden faydalandığınızda 1,45 faiz oranını kabul etmiş olursunuz. Buna ek olarak kredi için talep edebileceğiniz vade sayısı 1 aydan başlıyor, birer birer artarak 240 aya kadar çıkıyor. Eşit taksitli ya da taksitleri azalacak şekilde yapılandırma yapabilirsiniz.

Garanti bankası konut kredisi kampanyasından faydalanarak 100 bin liralık bir kredi çekmek istediğinizde evvela bankaya 500 lira kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Kredi tahsis ücretini ödedikten sonra ek masrafları da ödemelisiniz. Eğer masrafları peşin olarak ödeme şansınız yoksa bu masraflar daha sonra kredinizin içinde kesilir, size eksik para verilir.

Kredi için belirlenen ekspertiz ücreti ortalama 750 liradır. Bu ücret değişiklik gösterebilir. Çünkü evin durumu ve konumuna göre yapılan çalışmalar değişebiliyor. Ek olarak kredinin son masrafı taşınmaz rehin ücretidir ve bunun için de ortalama 180 lira ödemeniz gerekiyor.

Garanti Bankası 100 Bin Lira Konut Kredisi

100 bin TL kredi için 120 ay vadeli bir şekilde ödemek üzere Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları kabul edip, kampanyasından faydalanırsanız ayda eşit taksitlerle 1.763,40 lira ödemeniz gerekir. Bu taksit miktarı eşit taksitli kredi için geçerlidir, aksi halde taksit tutarları değişiklik gösterebilir. 100 bin lira olarak almış olduğunuz konut kredisi toplamda 211 bin 608,60 lira olarak geri ödemeniz gerekiyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın