Ana SayfaBankacılıkZiraat Bankası ve PTT’de Zorunlu Trafik Sigortası Daha mı Ucuz?

Ziraat Bankası ve PTT’de Zorunlu Trafik Sigortası Daha mı Ucuz?
Z

-

PTT Sigorta ve Ziraat Bankası işlemleri şubelerden yapılır. Zorunlu trafik sigortaları arasında en uygunu PTT ve Ziraat Bankası olarak bilinir. Ziraat Bankası trafik sigortası teklifi almanız, sonrasında sigorta yaptırmanı gerekir. PTT Sigorta da size uygun teklifler verir.

Sosyal Medya Efsanesi Geçmişte Kaldı

Bu yıl zorunlu trafik sigortası için yapılan zam vatandaşı isyan ettirdi. Öyle ki trafik sigortasını 200 liraya yaptıran bir vatandaş bile en az 500 lira sigorta parası ödemek zorunda kaldı. Ancak son dönemde sosyal medyada paylaşılan bir gönderi vatandaşın aklının karışmasına neden oldu. Gönderide yazılan notta PTT ve Ziraat Bankası sayesinde trafik sigortası yaptırmanın daha ucuz olduğu, sigorta şirketlerinin tercih edilmemesi gerektiği yazıyor. Ancak işin aslı tamamen farklı.

PTT ve Ziraat Bankası’nın her ikisinin de sigorta birimleri bulunuyor. Ziraat Sigorta başlı başına bir sigorta şirketiyken PTT sigorta ise sadece çeşitli sigorta firmalarının tekliflerini sizlere iletiyor ve işlem başına komisyonla çalışıyor. Dolayısıyla mantık çerçevesinde düşünüldüğünde PTT’nin daha ucuza trafik sigortası yapmasının imkânsız olduğu görülüyor.

Ziraat Bankası bünyesinde hizmet veren Ziraat Sigorta ise sanıldığı kadar ucuza sigorta yapmıyor. Zira internet sitesine girerek bulunduğunuz alana göre sigorta bedeli hesaplaması yapabiliyorsunuz. Ziraat Sigorta internet sitesinden baktığımızda herhangi bir alan için 500 liradan daha uyguna sigorta yapılmadığı görülüyor. Yani zorunlu trafik sigortanızı Ziraat ya da PTT’den yaptırmanız sizin için bir fırsat olmuyor. Dolayısıyla standart sigorta şirketlerini tercih etseniz de aynı parayı ödüyorsunuz.

Geçmiş dönemlerde sosyal medya sitelerinde paylaşılan o meşhur fotoğraftaki sigorta bedelinin motosiklet için geçerli olduğu ortaya çıktı. Yani sürekli gündemde olan bu gönderinin şehir efsanesi olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol