Akbank Mobil Uygulama Çalışmıyor! Akbank Mobil Uygulama Çöktü mü?
Akbank Mobil Uygulama Çalışmıyor! Akbank Mobil Uygulama Çöktü mü?

Akbank, dün banka içerisinde ana bilgisayardan kaynaklanan teknik sorun nedeniyle başlayan kesintiler üzerinde yaşanan mobil uygulama hakkında açıklamalarıyla netlik getirdi.

Akbank, müşterilere verilen hizmetlerin tüm kanallarında sorunlardan etkilendiğini belirterek erişim sorunları üzerine açıklamalar yapıldı.

Akbank tarafından yaşanılan erişim sorunu için yapılan açıklamalarda şunlara değindi:

“Durumun siber saldırıdan kaynaklandığına dair internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ilişkin herhangi bir güvenlik problemi bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben işlemlerimiz devam edecektir”

Akbank Mobil Uygulama ile İlgili Yeni Açıklamalar

Akbank Mobil Uygulama ile İlgili Yeni Açıklamalar
Akbank Mobil Uygulama ile İlgili Yeni Açıklamalar

Akbank, Twitter hesabından, banka içerisinde hizmet kesintileri yaşanmasıyla yeni açıklamalar sayesinde konuya aydınlık kazandırdı. Açıklamada:

“ATM’lerimiz yeniden hizmet vermeye başladı. Kartlı işlemlerinizi, tüm ATM’lerimizden ve üye iş yerlerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 12.07.2021 tarihine kadar tüm diğer banka ATM’lerinden Akbank Kart’ınızla yapacağınız para çekme ve yatırma, kredi kartı borç ödeme ve görüntüleme işlemlerinden diğer bankalar tarafından alınan ücretler iade edilecektir. Diğer kanallarımız kullanıma açıldıkça konu ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Erişim sorununda yapılan düzeltmeler sonucunda ise harekete geçen Akbank, yetkililer ile Twitter’da açıklama yaptı: “Sistemlerimizde yavaşlama ve kesintiler yaşanmaktadır. İlgili birimlerimiz konuyla ilgili çalışmaktadır. Müşterilerimizin gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Siber Saldırı Değil Tamamen Teknik Sorun!

Siber Saldırı Değil Tamamen Teknik Sorun!
Siber Saldırı Değil Tamamen Teknik Sorun!

Siber saldırılar üzerine iddiaları üzerinde Akbank’tan bu konuya yönelik de açıklama geldi:

“Bugün bankamız sistemlerinde yaşanan yavaşlama ve kesintilerin siber saldırı nedeniyle olduğuna dair kamuoyuna yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamızda hiçbir güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Problemin giderilmesi için ilgili birimlerimiz çalışmaktadır. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz.” cümleleriyle siber saldırı iddialarını da yalanladı.

Akbank iş ilanlarını takip etmek için bu bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın