Ana SayfaBanka İş İlanlarıAlternatif Bank Yatırım Danışmanı Alımı Yapıyor!

Alternatif Bank Yatırım Danışmanı Alımı Yapıyor!
A

-

“Danışman Bankacılık” ve “Basiretli Bankacılık” ilkeleri üzerine kurulumu gerçekleştirilerek müşteri ve finans alanında uzmanlaşma inancıyla tam olarka yola devam ederek banka iş ilanlarında Alternatif Bank Yatırım Danışmanı alımı yapıyor.

The Commercial Bank’ın desteği sayesinde daha da ileri seviyede ulusal ve uluslararası piyasalarda itibar ve kredibilitesini pekiştirmesiyle ilerleme kaydeden Alternatif Bank Yatırım Danışmanı alımını Sarıyer, İstanbul bölgesinde çalıştırmak üzere alımlara başladı.

Alternatif Bank Yatırım Danışmanı için Aranılan Nitelikler

Alternatif Bank Yatırım Danışmanı için Aranılan Nitelikler
Alternatif Bank Yatırım Danışmanı için Aranılan Nitelikler

 • Üniversitelerin 4 yıllık örgün eğitim alanında ilgili bölümlerden mezun olmak,
 • Sermaye piyasaları içinde en az 4 yıllık aracı kurum tecrübesine sahip olmak,
 • Düzey 3 ve Türev Araçlar lisans belgesine sahip olmak,
 • Yatırım ürünleri alım-satım işlemleri (Hisse/VİOP) hakkında etkin bilgi ve deneyim sahibi olarak ilerlemek,
 • Sermaye piyasalarını takip ederek, temel ve teknik analiz yapabilmenin yanı sıra aktif bilgi sistemine ayak uydurabilmek,
 • Müşteri memnuniyeti çalışarak iyi bir iletişimle sorunu hızlı çözüme kavuşturmak,
 • İletişim yönü güçlü, takım çalışmasını severek liderlik vasfıyla çalışmak,
 • MS Office programlarını etkin kullanabilmek,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.

Alternatif Bank Yatırım Danışmanının Görevleri Nelerdir?

Görevler Nelerdir?
Görevler Nelerdir?

 • Yatırımcılar tarafından merak edilen ya da bilgisi olunmayan noktalarda sermaye piyasası konusunda bilgiler vermek,
 • Piyasa koşulları altında oluşan her riski ve sorunları da göz önünde bulundurarak risk hesaplaması sağlamak,
 • Müşteri ihtiyaçlarına göre yatırım beklentisi ve risk profilleri üzerinden uygun analiz yapmak, ve en uygun yatırım araçlarına karşı yönlendirmek,
 • Piyasayı güncel olarak takip etmek,
 • Şube yatırımları ile ürünleri ilgili müşteri segmentlerine ve şube personeline yönelik koordinasyonu sağlayarak doğru işlemleri düzen altında ve risksiz tutmak.

Yatırım Danışmanı Ne Demek?

Yatırım danışmanı piyasa üzerinde çok duyulan ve talep edilen bir meslek grubudur. Sermaye piyasası araçları içerisinde kar zarar analizlerini gerçekleştirerek firma için ya da şirket veya kuruluş için şahsen yatırım yapmalarında bireysel ve kişi çıkarına yönelik yatırımlarda analiz yaparak yönlendirmelerde bulunan kişilere verilen unvandır.

Yatırım Danışmanı Nasıl Olunur?

Yatırım Danışmanı Nasıl Olunur?
Yatırım Danışmanı Nasıl Olunur?

Yatırım danışmanı olabilmek için lise sonrası girilen üniversite puanlarından en az 4 yıllık fakültelerin İşletme Bölümü, Çalışma Ekonomisi Bölümü, İktisat Bölümü, Pazarlama Bölümü, Maliye Bölümü, iki yıllık eğitim veren Meslek Yüksek Okullarında bulunan İşletme Bölümü, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Borsa ve Finans Bölümü gibi alanlardan mezun olmak gerekmektedir.

İktisadi ve İdari Bilimler gibi fakültelerden bitirilen bölüm sonrasında belirli bir başarıyla başvurulan yerlere şahsen mülakatla ya da sınavla girilmektedir. Bankalar içerisinde yapılacak görevde de belirli şartları bulunduran kişiler ve sertifikaları olan kişiler daha öncelikle giriş yapabilmektedir.

Bu iş ilanı ilk olarak linkedin.com’da yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanlarıkamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.linkedin.com/jobs/view/2650536945/

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol