Vakıf Katılım İş İlanları: 2021 Ağustos
Vakıf Katılım İş İlanları: 2021 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi sağlayan Vakıf Katılım iş ilanlarında Ocak ayında da aktif olmayı devam ettiriyor.

Bankacılığın temel kavramları dışında da gelişme sağlayan ve geniş coğrafyada faaliyet gösteren Vakıf Katılım iş ilanlarında daha çok alım yapamaya her geçen gün devam ederken Ocak ayı içinde liste olarak adayları banka iş ilanlarında bilgilendiriliyor.

Atıl olarak ekonominin dışında gayrimenkul, döviz, altın gibi alanlara kayan tasarrufların ekonomiye kazandırılması ve yatırım alanlarında da farklı hizmet anlayışıyla müşterilere özenle hizmet vermek adı altında adaylar için her dönem alım yapan Vakıf Katılım iş ilanlarında aktifliğini korumaya devam ediyor.

Vakıf Katılım İş İlanları: Hangi Alımlar Yapılıyor?

Vakıf Katılım İş İlanları: Hangi Alımlar Yapılıyor?
Vakıf Katılım İş İlanları: Hangi Alımlar Yapılıyor?

Vakıf Katılım iş ilanları dahilinde alım yapılan çok sayıda personel alımının yanı sıra bunları listelemeye devam ediyor. Banka iş başvuruları için belirlenen kriterler ise pozisyonlardan sonra detaylı anlatılmıştır.

 • Açık Kaynak Sistemler (Devops) Sistem Yöneticisi
 • Orta Katman Sistem Yöneticisi
 • Yazılım Test Uzmanı
 • Sistem İzleme Uzmanı
 • İş Analisti
 • Yazılım Geliştirme Mühendisi
 • Veritabanı Yöneticisi
 • Kıdemli Veri Bilimci
 • Bilgi Güvenliği Politikaları Uzmanı
 • Teknik Mimar 
 • Siber Güvenlik Uzmanı 

Geçmiş Dönemde Yapılan Alımlar ve Detayları

Siber Güvenlik Uzmanı için alınacak adaylar için belli kriterler vardır. Bunlar arasında önde gelen şart başta 4 yıllık üniversitelerden lisans mezunu olmaktır. Diğer adaylar arasında belli başla ön plana çıkarmada oluşan şartlar ise; güvenlik izleme ve olaya müdahale ekipleri arasından olup en az 5 yıllık tecrübeye sahip olmak, bilgi sistemleri altyapılarında teknolojileri ve çözümleri hakkında tecrübeli olmak, bilgi güvenliği standartları altında, araçları, teknolojileri, en iyi kullanım senaryoları ve herhangi bir atağa karşı risk yönetiminde bilgi sahibi olmaktır.

Siber güvenlik uzmanı için diğer bilinmesi gereken ve uzmanlaşma isteyen alanlara yönelik bilgiler ise şunlardır:

 • Siber Güvenlik Merkezi (SOC) kavramı, işleyişi ve süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak ve müdahale edebilmek,
 • Güvenlik izleme, olay analizi ve müdahale konularında bilgili olmak,
 • Ağ güvenliği teknolojisi, süreç ve metodolojileri konusunda bilgi sahibi olmak.

Siber Güvenlik Uzmanı Görevleri Nelerdir?

Siber Güvenlik Uzmanı Görevleri Nelerdir?
Siber Güvenlik Uzmanı Görevleri Nelerdir?
 • Banka tarafından Bilgi Güvenliği ve Risk ekibimizde siber güvenlik olay yönetimi yapabilecek ve yeni siber güvenlik sistemlerin gelişimine ayak uydurabilmek,
 • Çeşitli sistemlerden oluşan alarmlar, istihbarat raporları ve diğer çeşitli kaynaklardan toplanan tehdit bilgilerinin analiz edilmesi için çalışmada çaba gösterecek aktif çalışma sağlamak.

BT Kalite Uzman Alımı için Gereken Şartlar

Bilgisayar Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Matematik, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri ya da denk gelen üniversitelerden mezun olmak temel şartlar arasında bulunmaktadır. Örneğin Bilgi Sistemlerinden elde edilen düzenlemelerde ve COBIT çerçevesi hakkında bilgi sahibi olmak da diğer önemli görülen bir şarttır. Kişilerde 2 yıl deneyim sahibi olmak ve BT süreçlerine hakim olmadan yeni bir işe alım söz konusu değildir. Ayrıca kişinin İngilizce diline de hakim olması gerekmektedir. Karakteristik olarak da aday analitik düşünme yeteneğine sahip, araştırmacı, öğrenmeye açık, takım çalışmasına yatkın olmalıdır

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

1 adet yorum var, sen de görüşlerini yaz!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın