Ana SayfaGündemKredi Kartlarında Yenilikler 2024 Yılında Başlıyor!

Kredi Kartlarında Yenilikler 2024 Yılında Başlıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Herkes tarafından güvenlik konusunda ikili görüş olarak ayrım yaratan manyetikler için güvenlik sorunu olabileceği düşüncesi oluşturduğu için kredi kartlarında yeniliklere gidiliyor.

Kredi kartlarında yeniliklerde bundan sonraki 10 yıl içerisinde kartlar üzerinde çipli ve biyometrik kartlara oluşacağı üzerine tahminleri içeriyor. Kredi kartlarında köklü yapılacak olan değişiklikler dünyanın önde gelen kredi kart üreticisi olan Mastercard’tan 2024 yılında değişime adım atacağı üzerine bildiri geldi.

Kredi Kartlarında Yenilikler İlk Avrupa’da Başlıyor!

Kredi Kartlarında Yenilikler İlk Avrupa’da Başlıyor!
Kredi Kartlarında Yenilikler İlk Avrupa’da Başlıyor!

Kredi kartları üzerinde oluşan endişeler her geçen gün ilerleyen teknolojiyle doğru orantıda artarken bu konu üzerine gelişme sağlamak adına ilk adım Avrupa ülkelerinden geliyor. Takvimde 2023 yılı görüldüğü dönemde dünya genelinde manyetik kartlar için kullanım sonlandırılmış olacak.

Manyetik şeritler, kişiler üzerinde dolandırıcılık vakalarını arttırdığından uzun süredir güven içermediği için tepki alımlarına başlanıldı ve bu konuda da çalışmalar başlatıldı.

Biyometrik ve Parmak İzi Okuyuculu Kartlar Geliyor!

Biyometrik ve Parmak İzi Okuyuculu Kartlar Geliyor!
Biyometrik ve Parmak İzi Okuyuculu Kartlar Geliyor!

İnsanlar için hassas olan bir konu olan para her geçen gün dijitalleşen dünyada sorunları meydana getirirken güven konusunda da hassaslaştı.

Bu duruma teknolojik olarak müdahale edecek olan lider üreticiler ise bundan sonrası için kartlarda biyometrik ve parmak izi oluşacağını söyleyerek ekstra güvenlik oluşturulacağını açıkladı. İlk manyetik kartlar ise IBM tarafından 1960’lı yıllarda CIA için geliştirilmişti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,249TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...