Ana SayfaGündemAvrupa’da Sizi ve Ailenizi Bekleyen Altın Fırsatlar: Portekiz Golden Visa

Avrupa’da Sizi ve Ailenizi Bekleyen Altın Fırsatlar: Portekiz Golden Visa

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Portekiz Golden Visa, AB dışı yatırımcılara tüm Schengen ülkelerinde iş fırsatları sunarken çocuklarına da Avrupa’da özgürce eğitimin önünü açar. Bu programa kaydolarak hayatınıza, tüm ailenizle birlikte yeni bir yön verebilirsiniz.

Portekiz Golden Visa nedir?

Golden Visa Portekiz oturum izni programı, yabancı yatırımcılara Portekiz’de ikamet ve sonrasında da AB vatandaşlık hakkı veren Avrupa Parlamentosu onaylı bir programdır. Yabancı yatırımcılara yaşadıkları ülkelerini terk etmeden kendileri ve aileleri için Avrupa Birliği vatandaşlığına ulaştıran tek programdır. Portekiz’de yılda sadece 7 gün geçirilmesi yeterlidir. Beş yıl sonra, yatırımcılar aileleriyle birlikte AB vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler. Golden Visa Portugal programı yatırımcılarına Euro cinsinden değer artış ve kira/temettü getirisi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yatırımcıların ailelerinin geleceğini güvence altına almalarına da olanak tanır.

Golden Visa nedir sorusunaverilebilecek en kısa cevap: Avrupa Birliği dışından birinin gayrimenkul veya yatırım fonu alarak ailesiyle birlikte süreli oturum izni almasıdır. Beş yıl sonrasında ise bu program AB vatandaşlığına başvurma hakkı tanır. Diğer bir deyişle, yatırım şartı ile başlayan 5 yıllık oturum programı yatırımcılara ve ailelerine Portekiz vatandaşlığı hakkı tanır. Portekiz pasaportu dünyanın en güçlü pasaportları arasında yer alır ve 186 ülkeye vizesiz erişim sağlar. Portekiz pasaportu Hollanda, İsveç, Fransa, İrlanda pasaportları ile aynı güce sahiptir. Portekiz, Schengen’e üye olduğu için, Golden Visa başvurusu sonrasında elde edilecek oturum izni ile yatırımcılar ilk günden itibaren Schengen ülkelerinde hareket özgürlüğüne kavuşur. Portekiz Vatandaşlık hakları kapsamında ise diğer 25 Avrupa Birliği ülkelerinde zengin iş ve kariyer fırsatlarına ulaşmak mümkündür. Herhangi bir Avrupa vatandaşının sahip olduğu tüm haklara sahip olursunuz.

Portekiz Golden Visa ile Portekiz’in devlet hastanelerinden ücretsiz olarak yararlanılabilir. Elde edilecek Portekiz vatandaşlığı ile çocuklarınız Avrupa’daki üniversitelere kaydolabilir ve Avrupa’nın dilediği ülkesinde iş başvurusunda bulunma hakkı kazanırlar. Golden Visa Portekiz çifte vatandaşlık hakkı sunmasıyla uluslararası şirketlerde kariyer fırsatları gibi çok sayıda fırsatı da içerir.

Portekiz Golden Visa başvurusu farklı yatırım seçenekleri ile yapılabilmektedir.

Avrupa’da Sizi ve Ailenizi Bekleyen Altın Fırsatlar: Portekiz Golden Visa - Bankacıyım
Avrupa’da Sizi ve Ailenizi Bekleyen Altın Fırsatlar: Portekiz Golden Visa | Bankacıyım

1. Gayrimenkul Yatırımıyla Golden Visa Başvurusu

En popüler Golden Visa yatırım seçeneği gayrimenkul alımı yoluyla olandır. Minimum yatırım tutarı 280.000 Euro’dur. Bu seçenekteki konutlar yüksek değer artışı sağlamasalar da bazı projeler garantili kira geliri sunmaktadır.

Şehir merkezlerindeki yenileme projelerinde ise minimum yatırım tutarı 350.000 Euro’dur. Bu gayrimenkuller, genellikle turistler için kısa dönem kiralamalara uygundur.

Tatil beldelerinde anahtar teslim yeni konutlar veya villalardan yatırım yapmak için ise minimum tutar 400.000 Euro’dur.

Portekiz yatırım gerçekliğinde yatırım değeri olan konutlar daha çok 500.000 Euro kategorisindedir. 500.000 Euro ile bir yerine iki daire veya dükkân yatırımı yapılabilmektedir.  

2. Fon Yatırımıyla Golden Visa Başvurusu

Portekiz yatırım fonları, aynı anda birden fazla fon almaya izin verir ve vergiden muaf oldukları için oldukça popüler olmaya başlamıştır. Belli bir amaç için oluşturulan fonlar kurumsal uzmanlarca yönetilir. Portekiz yatırım fonları genelde yılda yaklaşık yüzde üç ila yüzde yedi arasında getiri sağlamaktadır. Portekiz yatırım fonlarında net tutar 350.000 Euro’dur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay paranızı hangi firmaya teslim edeceğinizi çok iyi analiz etmenizdir. 

EUPORTO, ekibinde doğuştan çift uyruklu Portekizli ve Türk olması, ayrıca hem Türkiye hem de Portekiz’de yerleşik bulunması nedeniyle uzmanlığını sadece Portekiz Golden Visa Programı’na yöneltmiştir. Tek bir proje yerine Portekiz’deki tüm gayrimenkul ve fon yatırım modellerine eşit mesafede bulunmaya özen göstererek Golden Visa adaylarının tercihlerine öncelik vermeyi amaçlar. Golden Visa Portugal ve Euporto hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için: www.euporto.com/etkinliklerimiz

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.