Alternatif Bank’tan İhracatçıya Güç Katan Paket

0
Alternatif Bank’tan İhracatçıya Güç Katan Paket
Alternatif Bank’tan İhracatçıya Güç Katan Paket

Alternatif Bank, ihracatçıya sağlanan kredilerle öncü olarak dış finansmanda da reel ekonomiye desteğin artırılması adına ihracatçıya güç katan paket hizmetini oluşturdu.

Banka alanında ihracat yapan firmalarda dış ticaret alanında hem bankacılılık dışı hizmetleri hem de bankacılık ürünlerini daha avantajlı sunacak. İhracatçıların yararlanacağı İhracatçıya Güç Katan Paket adıyla yeni bir hizmet olarak müşterilere sunulacak.

İhracatçıya Güç Katan Paket

İhracatçıya Güç Katan Paket
İhracatçıya Güç Katan Paket

Bu paket kapsamında Alternatif Bank daha avantajlı fırsatları finansman erişimi ile sunmanın yanı sıra bir de firmalara EFT, havale, çek karnesi gibi bankacılık ürünlerinden alınan ücreti komisyonlara ekstra olarak sunuyor. Paketin önceliğinde kapsamına bakılırsa ihracatı arttırmak isteyen müşteriler, akreditifler, krediler, garanti mektupları, vergiler, bilanço yönetimi, finansal analiz gibi konularda kapsamlı eğitimler düzenliyor. Diğer yandan da dış ticaret alanında teknik ya da mevzuatsal süreçler hakkında da danışmanlık hizmeti sunuyor. Bunların yanında ihracatçıların hayatlarını kolaylaştıracak asistans hizmetleri sağlıyor.

Danışman Bankacılar

Danışman Bankacılar
Danışman Bankacılar

İhracatçıya Güç Katan Paket ile ilgili görüşlerini bildiren Alternatif Bank Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Şimşek:

“Dış ticaret ve özellikle de ihracat, Alternatif Bank olarak odaklandığımız, yetkin insan kaynağımızla değer yarattığımız bir alan. İhracatın ülke ekonomisinin sürdürülebilir büyümesindeki öneminden hareketle, müşterilerimizi hem finansal açıdan hem de bilgi birikimimizle en üst seviyede desteklemeye gayret ediyoruz.

Bu alanda kendimizi ‘Danışman Bankacılar’ olarak konumluyor, uzman ekibimizle, müşterimiz olsun veya olmasın, dış ticaret yapan tüm firmalarla bilgi ve deneyimimizi paylaşıyoruz. Son yıllarda dış ticaretin finansmanında başarılı bir büyüme gösteriyoruz. Özellikle 2018’den bu yana banka olarak finanse ettiğimiz dış ticaret hacminin dolar bazında %40 artması ve geçtiğimiz yılsonunda 3,2 milyar dolara ulaşması bu alanda yarattığımız değerin önemli bir göstergesi.

Dış ticaret alanında müşterilerimize finansal anlamda her yıl artan hacimle katkı sunarken, 2019 yılında devreye giren ‘Dış Ticaret Danışman Hattı’ ve düzenli şekilde devam eden ‘Dış Ticaret Eğitim Seminerleri’ serisiyle de ciddi bir danışmanlık desteği sağlıyoruz. Şimdi de bu hizmetleri, müşterilerimizin çok avantajlı şekilde faydalanabileceği bir pakette topladık ve ‘İhracatçıya Güç Katan Paket’ adıyla kullanıma sunduk.

İhracat yapan firmalarımız bu paketle iş süreçlerinde ihtiyaç duydukları birçok bankacılık hizmetinden masrafsız veya çok avantajlı imkânlarla faydalanacak. Aynı zamanda yeni pazarlara açılmak isteyen tüm müşterilerimize ihracat süreçleriyle ilgili her türlü konuda uzman ekiplerimizle danışmanlık verecek, asistan hizmetlerimizle de hayatlarını kolaylaştıran çözümler sağlayacağız. Hedefimiz ‘danışman ve basiretli bankacılık’ anlayışımızla, ülkemiz ekonomisine ve ihracatçılarımıza her yıl artan bir hacimle desteğimizi sürdürmek.” dedi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın