Şekerbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

0

Yüksek tutarlı ihtiyaçları söz konusu olduğunda nasıl bir kredi çekmesi gerektiğini ve hangi kredilerden faydalanması gerektiğini bilmeyenler için ipotekli ihtiyaç kredileri bankalar tarafından bu ihtiyacınızı karşılamak için çıkarılmıtır.

İpotekli ihtiyaç kredileri yüksek tutarlı ihtiyaçlarınız için 36 aylık (istisnalar hari) vadelerle, sahip olduğunuz konutu ipotek ettirmeniz koşuluyla sizlere verilmektedir. Esasında ipotekli kredi çok fazla önerilmese de yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi kullanımları için gerekebilmektedir.

Şekerbank İpotekli İhtiyaç Kredisi, ipotekli kredi ürünlerinden bir tanesidir. Şekerbank’ın sunduğu bu ihtiyaç kredisi 10 bin TL ve üzeri tutardaki ihtiyaçlarınız için sizlere sağlanmaktadır. Kullanmak istediğiniz bu kredi için TL cinsinden kullanımlara izin verilmektedir. Teminata konu, konutun ipoteğe alınmasıyla ekspertiz değerinin %50’sine kadar ihtiyaç kredisi kullanılabilmektedir.

36 aya varan vade seçenekleriyle sizlere sunulan ipotekli kredi, maksimum olarak 100 bin TL’ye kadar alınabilmektedir. Kredi için belirtilen faiz oranıysa %1,36’lık orandır.

Ayrıca ihtiyaç kredisinden faydalanmak isteyenler için örnek bir ödeme planı da oluşturulmuştur. Örnek ödeme planı ise şu şekildedir;

  • 100.000 TL’lik kredi tutarı, 36 ay vade süresi ve %1,36 faiz oranıyla aylık taksitler 3.723,90 TL’dir. Alınacak ücretler 1.300 TL, aylık toplam maliyet oranı %1,7963, yıllık toplam maliyet oranıysa %21,5559’dur.
  • Ayrıca standart ihtiyaç kredisi ürünlerinden farklı olarak ipotek söz konusu olduğu için ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti gibi masraflar alınmaktadır. (1.300 TL’nin bir kısmı bu ücretlerdir)

Kredi başvurusu gerçekleştirmek isteyenler Şekerbank şubelerini ziyaret edebilirler. Kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi için Şekerbank web sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın