Ana SayfaGündemKamu Bankaları Konut Kredi Faizlerini İndirdi!

Kamu Bankaları Konut Kredi Faizlerini İndirdi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Son zamanlarda kredi çekimlerinde güç duruma düşen vatandaş için gelen faiz indirimleri üzerine bir de kamu bankalarından konut kredi faizlerine indirim geldi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın politikalarında uygulanan faizini 2 puan indirimle yüzde 16’ya çekmesinden sonra kamu bankaları da konut kredi faizlerini indirmeye ve işlemlere yansıtmaya başladı.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, ticari kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar değişen oranlarda indirime giderek konutta 1 milyon lira altındaki krediler için faiz yüzde 1,29’a indirildi. Son zamanlarda diğer bankaların yanı sıra şimdi de kamu bankaları konut kredi faizlerini indirdi.

Konut Kredi Faizleri

Konut Kredi Faizleri
Konut Kredi Faizleri

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar değişime uğrayan faizler oranlarda indirime gitti.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tan anlaşarak yapılan açıklamaların esasında; 22 Ekim 2021 tarihi itibarıyla kurumsal kredi Faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapılacağını bildirdiler. Konut faizlerinde ise yüzde 1,29’a çekildi.

Üç Kamu Bankasından Gelen Açıklama

Üç Kamu Bankasından Gelen Açıklama
Üç Kamu Bankasından Gelen Açıklama

Kamu bankalarından alınan ihtiyaç ve taşıt kredi faizlerine dokunmazken; konut kredileri faiz oranlarında 26 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,29; 1 milyon TL üzerlerinde miktarlar açısından ise yüzde 1,34 faiz oranları uygulanmaya başlamaya karar verdi. Kamu bankalarında öncesinde 1 milyon altı 120 ay vadeli konut kredi faizi yüzde 1.37-1.38 seviyelerindeydi.

Üç kamu bankasından gelen birlikte yapılan ortak açıklamada; “Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.