Bankaların Tarım ve Balıkçılığa Desteği 150 Milyar Lirayı Aştı!

Google Haberlere Abone Ol:

Bankacılık sektöründe, eylül ayının sonu itibarıyla tarım ve balıkçılığa desteği üzerinde bu alanda faaliyet gösteren şirketler arasında görüldü. Verilen kredi desteğinin üzerine 23 milyar 190 milyon liraya kadar artış görüldü.

Tarım Bankacılığı konsepti ile çiftçilere özel kampanyaları destekleyerek, kredi imkanları sunan bankacılık sektöründe, çiftçinin ve üreticinin ihtiyaçlarını ve sezonluk nakit akışını göz önünde bulundurarak farklı ürünlerle tarım kesiminin yanında yer alıyor. Tarım ve balıkçılığa verilen desteğin üzerine de miktar 150 milyar lirayı geçti.

Bankalardan Tarım ve Balıkçılığa Desteği

Bankalardan Tarım ve Balıkçılığa Desteği
Bankalardan Tarım ve Balıkçılığa Desteği

Bankalar, çiftçilerin ve üreticilerin gübrelerini, zirai ilaçlarını, mazot, yem, tohum ve ekipman ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ön ödemesiz, hasatta ödeme ya da esnek ödeme gibi kredi imkanları veriyor. Bunların yanı sıra anlaşmalı üyelerde de iş yerlerinden alımlar için özel kredi kartları sunmaya davet ediyor.

Ayrıca bu konu üzerinden bankalar, denizlerde, iç sularda ve havuzlarda su ürünleri yetiştiriciliği ile su ürünleri avcılığı faaliyetlerini sunuyor. Bu konuya yönelik alanlarda uğraşan işletmelerin söz konusu faaliyetlerine yönelik ihtiyaçları için de kredi sağlıyor.

Kredi Stoku 23,2 Milyar Lira Arttı!

Kredi Stoku 23,2 Milyar Lira Arttı!
Kredi Stoku 23,2 Milyar Lira Arttı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerinden derlenen bilgiler üzerinden bankacılık sektörünün tarım ve balıkçılık alanlarında faaliyet gösteren firmalara yönelim, kullandırdığı kredilerle ilgili stoku eylül sonu itibarıyla 151 milyar 579 milyon dolar oldu.

2020 yıl sonu içerisinde de 128 milyar 389 milyon lira düzeyinde olan kredi stoku, 9 ay elde edilen süreçte %18,1 artış gösterdi. Söz konusu dönemlerde de kredi stoklarında 23 milyar 190 milyon lira artış meydana getirdi.

Kredi stokunda %98,2’lik kısmını tarım sektörü kredileri, %1,8’lik bölümünü balıkçılık alanında kullandırılan krediler oluşturdu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
48TakipçilerTakip Et
2,312TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Şekerbank İş İlanları: 2022 Mayıs (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için...

Türkiye Finans İş İlanları: 2022 Mayıs (Güncel)

T.Finans Katılım Bankası 2016 yılı içerisinde personel alımlarına devam ediyor. Banka’nın açık pozisyonları için yayınladığı banka iş ilanları, Türkiye Finans Katılım düzenleyeceği banka sınavları, Türkiye Finans Katılım iş başvuruları

Akbank İş İlanları: 2022 Mayıs (Lise ve Üniversite)

Akbank İş İlanları… Ramazan boyunca Akbank banka personel alımları için devam ediyor. Şube ağlarını sürekli genişleten bankanın adaylarda aradığı kriterler ise pozisyonlara göre farklılık gösteriyor

Kuveyt Türk İş İlanları: 2022 Mayıs

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk...