Ziraat Bankası 2022 Servis Görevlisi Sınav İlanı

0
Ziraat Bankası 2022 Servis Görevlisi Sınav İlanı
Ziraat Bankası 2022 Servis Görevlisi Sınav İlanı

Ziraat Bankası 2022 banka personel alımı kapsamında 150 Servis Görevlisi alacağını duyurdu.

Bankadan yapılan resmi açıklamaya göre İstanbul şubeleri için görev alacak servis görevlileri alacağını belirtmekte.

Servis Görevlisi için Aranan Şartlar Nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 01.1992 ve sonrası doğumlu olmak,
 • Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak veya işe başlama tarihinde mezun olabilecek durumda olmak.
 • Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak.

Ziraat Bankası Servis Görevlisi Başvuru

Ziraat Bankası Servis Görevlisi Başvuru
Ziraat Bankası Servis Görevlisi Başvuru
 • Banka başvurular için süreci; 04 Ocak 2022 – 21 Ocak 2022 Cuma günü saat 23.59 olarak belirlemiştir.
 • Ziraat Bankası Servis görevlisi sınav tarihi 20.02.2022 tarihinde yapılacaktır.
 • Servis Görevlisi iş ve görev tanıtımı; Ziraat Bankası müşterilerine sunduğu ürünlerin yönetilmesi, müşterilere tanıtımının yapılması ve satış aktiviteleri.  Bu ürünlerin müşterilere aktif olarak sunulması.

Servis Görevlileri bu pozisyonda şube kadrolarında 6 ay banko asistanı olarak görev alacaktır. İleriki aşamada açık bulunan kadrolar için mevcut bilgi ve yetkinlik üzerinden operasyon birimlerinde görev alabileceklerdir.

Ziraat Bankası Servis görevlisi için İstanbul şubelerine personel alımı yapacaktır. Yazılı sınav ve sözlü mülakat olarak elemeler yapılacaktır.

Ziraat Bankası 2022 Personel Alımı Aşamaları

2022 Personel Alımı Aşamaları
2022 Personel Alımı Aşamaları

1.Başvuracak bankacı adaylarına aranan şartların sağlanması

 1. Başvuru sürecinin zamanında tamamlanması (04 Ocak 2022 – 21 Ocak 2022) Sınav tarihi 20.02.2022
 2. Başvuracak adayların sınav ücretini yatırması, (280 TL Ziraat Bankası sınav ücreti olarak belirlenmiştir.)
 3. Başvuru formunun online olarak internetten doldurulması (Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesine üye olmak suretiyle yapılacaktır.)
 4. Ziraat Bankası Banko Görevlisi Sınavı
 5. Ziraat Bankası yazılı sınav başarı tespiti
 6. Sınav sürecinin nihayetlendirilmesi ve sözlü mülakat aşaması

Sınav Daveti

Adaylar tercih ettikleri sınav merkezinde sınava gireceklerdir. Başvurusu kabul edilen adaylar sınav yeri ve saatini bildiren “Sınav Giriş Belgesi”ni 14 Şubat 2022 Pazartesi gününden itibaren Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesinden T.C. kimlik numaralarını girerek alabileceklerdir.

Yazılı Sınav

 • Yazılı sınav, ilan edilen sınav merkezlerinde 20 Şubat 2022 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak ve çoktan seçmeli test şeklinde yapılacaktır.
 • Adaylar sınava girebilmek için Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesini göstermek zorundadırlar. Bunların dışında başka hiçbir belge sınava girebilmek için geçerli olmayacaktır.
 • Sınava 15 dakikadan fazla geç kalan adaylar sınava alınmayacaktır.
 • Yazılı sınav 3 bölümden oluşmaktadır. Sınav tek bir oturum halinde gerçekleştirilecek olup, toplam soru sayısı 100 adet ve toplam sınav süresi 120 dakikadır.

Mülakat Görüşmesi

 • Her bir bölüm için soruları en az %50 oranında doğru cevaplandıran adaylar arasından puanı en yüksek adaydan başlanmak üzere alınması planlanan sayının 4 (dört) katı aday mülakata çağırılacaktır.
 • Mülakata çağırılmak üzere kontenjana giren adaylar Bankanın ziraatbank.com.tr internet sitesinde ilan edilerek mülakata davet edilecektir. Mülakat tarihleri, yerleri ve adayların yanlarında getirmesi gereken belgeler bu davette duyurulacaktır.

Yayımlanan banka iş ilanı ile detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/insan-kaynaklari/acik-pozisyonlar
Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın