Ana SayfaKredilerGaranti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Konut Kredisi

Birçok kişi ev almasına rağmen yeterli finansmanı bulamıyor ve kredi çekmek zorunda kalıyor. Öyle ki iç Anadolu bölgesinde bile ortalama bir evin fiyatı 200 bin liraya yaklaşmış durumda. Bu nedenle birçok kişinin konut alırken kredi kullanması gerekiyor. Ancak her bankada eşit kredi faizi özelliği bulunmuyor. Bazı bankalar oldukça yüksek kredi faiz oranıyla kredi verirken bazı bankalar da düşük kredi faiz oranıyla kredi verebiliyor. Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları henüz 1 puanın altına düşmedi. Bu nedenle bankadan kredi almak isteyen kişiler diğer bankalara nazaran biraz daha fazla kredi faizi ödemek zorunda kalıyorlar.

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranlarına baktığımızda bu kredi faiz oranlarının 1,07’den başladığını görüyoruz. Kredi almak isteyen kişiler eşit taksit istemeleri durumunda kredilerini 1,07 faiz oranıyla alabiliyorlar.

Garanti Bankası konut kredisi kampanyası eşit taksitli kredi olarak geçiyor ve kredi geri ödemesi eşit taksitlere bölünüyor. Eğer özel bir ödeme planı oluşturmak isterseniz bunun için Garanti Bankası yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Almış olduğunuz konut kredisi için standart vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu da alınan kredinin 120 ay vadeye kadar alınabilmesi anlamına geliyor. Yani 1 aydan başlayarak 120 aya kadar vade talep edebiliyorsunuz.

Garanti Bankası konut kredisi kampanyasında birtakım masraflar bulunabilir. Masrafların miktarı eve ve kişiye göre değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle en net bilgiyi Garanti Bankası şubesinden öğrenebilirsiniz.

Eğer bu bankanın kredi kampanyası sayesinde 120 ay vade ile 100 bin lira konut kredisi kullanırsanız bir aylık taksit miktarı olarak 1483 TL geri ödeme yapmanız gerekiyor. Bu da toplamda 178 bin 42 lira ödeme yapmanız anlamına geliyor. Yani bankadan almış olduğunuz konut kredisi için toplamda geri ödemeniz gereken kredi faiz miktarı 78 bin 42 lira olacaktır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.