Ziraat Bankası’ndan Emeklilere 3 Ayda 1 Ödemeli Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

SGK’dan ya da farklı bir kurumdan emekli olan kişiler Ziraat Bankası’nın emeklilere özel kredi kampanyasından faydalanarak kredi kullanabiliyorlar. Bu kredi kampanyasından faydalanmak için ilk olarak yapmanız gereken şey size en yakın Ziraat şubesine uğramaktır. Ziraat şubesine uğradıktan sonra gerekli belgelerle başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası bu kredi için kefil istemese de emeklilerin hayat sigortası yaptırması gerekiyor. Ancak kredinin tek masrafı sigorta bedelidir, bunun dışında kredi tahsis ücreti ya da komisyon ödemek gerekmez.

Ziraat Bankası emekli kredisinden faydalanmak isteyen kişiler şubelerde başvuru yaparak kaç lira kredi alabileceklerini görebilirler. Daha sonra kredi başvurusu yapılabilir.

Emeklilere özel bu kredi kampanyasının masrafsız olmasının yanı sıra birtakım özellikleri de bulunuyor. Bu özelliklerden biri kredinin 3 ayda bir ödeniyor olabilmesidir. Eğer 3 ayda bir kredinizi ödemek istiyorsanız bu kredi kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası emekli kredisi için belirlenen kredi faiz oranları sabittir. Bu kredi için belirlenen kredi faiz oranı ise 1,42 olarak karşımıza çıkıyor.

Emekliler bu krediden faydalanarak 10 bin lira kredi alır ve bu krediyi 3 yıl içinde, 3 ayda bir taksit ödemek suretiyle öderlerse tek taksitlerinin miktarı 1140 TL olur. Yani 12 kere ödeme yapılır ve borç tamamen ödenmiş olunur.

10 bin lira kredi alınarak bu kredi normal bir şekilde aydan aya ödenirse aylık taksit miktarı 373 lira olacaktır. Bu taksit miktarına zorunlu sigorta bedeli dâhil değildir. Daha detaylı bir hesaplama tablosu için Ziraat Bankası’nın resmi web sitesine göz atabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.