Ana SayfaKredilerZiraat Bankası’ndan Emeklilere 3 Ayda 1 Ödemeli Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası’ndan Emeklilere 3 Ayda 1 Ödemeli Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Ziraat Bankası Emekli Kredisi

  SGK’dan ya da farklı bir kurumdan emekli olan kişiler Ziraat Bankası’nın emeklilere özel kredi kampanyasından faydalanarak kredi kullanabiliyorlar. Bu kredi kampanyasından faydalanmak için ilk olarak yapmanız gereken şey size en yakın Ziraat şubesine uğramaktır. Ziraat şubesine uğradıktan sonra gerekli belgelerle başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası bu kredi için kefil istemese de emeklilerin hayat sigortası yaptırması gerekiyor. Ancak kredinin tek masrafı sigorta bedelidir, bunun dışında kredi tahsis ücreti ya da komisyon ödemek gerekmez.

  Ziraat Bankası emekli kredisinden faydalanmak isteyen kişiler şubelerde başvuru yaparak kaç lira kredi alabileceklerini görebilirler. Daha sonra kredi başvurusu yapılabilir.

  Emeklilere özel bu kredi kampanyasının masrafsız olmasının yanı sıra birtakım özellikleri de bulunuyor. Bu özelliklerden biri kredinin 3 ayda bir ödeniyor olabilmesidir. Eğer 3 ayda bir kredinizi ödemek istiyorsanız bu kredi kampanyasından faydalanabilirsiniz.

  Ziraat Bankası emekli kredisi için belirlenen kredi faiz oranları sabittir. Bu kredi için belirlenen kredi faiz oranı ise 1,42 olarak karşımıza çıkıyor.

  Emekliler bu krediden faydalanarak 10 bin lira kredi alır ve bu krediyi 3 yıl içinde, 3 ayda bir taksit ödemek suretiyle öderlerse tek taksitlerinin miktarı 1140 TL olur. Yani 12 kere ödeme yapılır ve borç tamamen ödenmiş olunur.

  10 bin lira kredi alınarak bu kredi normal bir şekilde aydan aya ödenirse aylık taksit miktarı 373 lira olacaktır. Bu taksit miktarına zorunlu sigorta bedeli dâhil değildir. Daha detaylı bir hesaplama tablosu için Ziraat Bankası’nın resmi web sitesine göz atabilirsiniz. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,249TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...