Ana SayfaEkonomiKurbanlık Fiyatları Düştü

Kurbanlık Fiyatları Düştü

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Kurbanlık Fiyatları Düşüyor

  Kurbanlık bulamam endişesiyle kurbanlık hayvanı erkenden alan kişiler her zaman olduğu gibi daha fazla ücret ödemek zorunda kaldılar. Bayramın yaklaşmasıyla düşen fiyatlar bayramın ilk gününde ciddi anlamda düşmüştü, bugün de kurbanlık fiyatları düşmeye devam ediyor. Kurbanlık bir koyun bayramdan birkaç gün önce 850 liraya satılırken aynı hayvan bugün pazarlarda 700 liraya alıcı bekliyor. Özellikle doğudan batı illerine hayvan satışı için gelen vatandaşlar hayvanlarını tekrar götürmek istemiyor. Nakliye masrafını ödememek isteyen hayvan sahipleri oldukça uygun fiyatlar üzerinden kurbanlıkları satıyor. Hala kurbanlık almayanlar bugün oldukça avantajlı bir fiyatla kurbanlık satın alabilirler.

  Ne Zamana Kadar Kurban Kesilebilir?

  İslam’ın şartlarından biri olan kurban kesmenin hükmü mezheplere gör değişiyor. Ülkemizdeki birçok kişinin mensubu olduğu Hanefi mezhebinde kurban kesimine bayramın üçüncü gününe kadar devam edilebiliyor. Üçüncü gün hava karardıktan sonra kurban kesilemiyor. Daha çok doğu illerinde yaşayan vatandaşlarımızın mensubu olduğu Şafii mezhebine göre ise kurban kesimi bayramın dördüncü gününe kadar devam edebiliyor.

  Hayvancılar Kalan Hayvanları Götürmeyecek

  Kurbanlık satışları genel olarak canlı kilo üzerinden yapıldı. 50 kilo gelen bir koyun 750 liraya satılırken 500 kilo gelen bir tosun en az 13 bin liraya satıldı. Yani küçükbaş hayvanlarda kilo başı ücret 15 lirayken büyükbaş hayvanlarda bu ücret 20 liradan biraz daha fazlaydı. Hayvancıların çoğu ellerindeki hayvanları bitirdi, ancak birkaç hayvanı kalanlar var. Bu hayvancılar kalan kurbanlıkları memleketlerine götürmeyecek, aksine kasaplara satacak. Kasaplar ise küçükbaş hayvanın canlı kilosunu 10, büyükbaş hayvanın canlı kilosunu ise 15 lira üzerinden alıyor. Bu nedenle hayvancılar kurbanlık fiyatlarını düşürmeye devam ediyor. Bugün de düşmeye devam eden kurbanlıklar yarın çok daha uygun bir fiyata satılacak, zira yarın akşam itibariyle hayvancılar memleketlerine dönmeye başlayacak. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.