Ana Sayfa Ekonomi Venezuela’dan Petrole Karşılık TOKİ Konutu İsteği

Venezuela’dan Petrole Karşılık TOKİ Konutu İsteği

-

Venezuela’dan petrole karşılık TOKİ konutu isteği açıklamaları, Ankara Venezuela Büyükelçisi Bracho tarafından yapılan bir işbirliği çağrısıyla ülkemizde gündeminde yer edinmiştir. Yatırım yapmak isteyen Türk iş adamlarını da ülkesine davet eden büyükelçi, özellikle TOKİ ile birlikte Venezuela’ya gidilmesini istiyor.

TOKİ ile Venezuela’ya gidilerek TOKİ konutları karşılığındaysa petrol alınmasını talep eden eden Büyükelçi açıklamalarına devam ediyor.

İki ülkenin birbirleri arasındaki ekonomik ilişkileri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Reyes, kendi ülkesinde de FETÖ gibi bir darbe girişiminin yaşandığını dile getiriyor. Yine kendi ülkesinde de oy verilen Cumhurbaşkanı için ülkenin sokaklara döküldüğünü de ilerleyen cümlelerinde dile getiriyor.

Ortak noktaların olduğunu vurgulayan Reyes, dış güçlerin ve emperyalist güçlerin bu durumlarda etkisi olduğunu dile getiriyor.

Reyes, Venezuela Dış İşleri Bakanı ve Enerji Bakanı’nın da geçtiğimiz günler içerisinde bir görüşme sağladığını belirtiyor. Ekonomik işbirliği konusunda görüşmelerin yapıldığı bilgisini veren Reyes, dünyadaki en büyük petrol rezervine sahip ülkelerden biri olduğunu dile getirerek, konuşmalarına devam ediyor.

Ekonomik olarak Türkiye’nin büyük bir gelişme kaydettiğine değinen Reyes, Erdoğan ile yapılan görüşmede en önemli konunun petrokok ticareti olduğunu da açıklamalarına ekliyor. Ürün değişimiyle birlikte güzel bir ticaret ortamının sağlanacağını vurgulayan Reyes, konuyla ilgili karma komisyonun kurulmasının beklendiğini ifade ediyor.

Ekonomik faaliyetlerini petroldan farklı bir şeye yönlendirmek istediklerini dile getiren Reyes, ayrıca yine Türk şirketleriyle yaptığı konut anlaşmaları, TOKİ konut istekleri ve THY ile ilgili isteklerinin de yer aldığı açıklamalarla konuşmasını sonlandırıyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,413BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler