Ana SayfaEkonomiVenezuela’dan Petrole Karşılık TOKİ Konutu İsteği

Venezuela’dan Petrole Karşılık TOKİ Konutu İsteği

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Venezuela’dan petrole karşılık TOKİ konutu isteği açıklamaları, Ankara Venezuela Büyükelçisi Bracho tarafından yapılan bir işbirliği çağrısıyla ülkemizde gündeminde yer edinmiştir. Yatırım yapmak isteyen Türk iş adamlarını da ülkesine davet eden büyükelçi, özellikle TOKİ ile birlikte Venezuela’ya gidilmesini istiyor.

  TOKİ ile Venezuela’ya gidilerek TOKİ konutları karşılığındaysa petrol alınmasını talep eden eden Büyükelçi açıklamalarına devam ediyor.

  İki ülkenin birbirleri arasındaki ekonomik ilişkileri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Reyes, kendi ülkesinde de FETÖ gibi bir darbe girişiminin yaşandığını dile getiriyor. Yine kendi ülkesinde de oy verilen Cumhurbaşkanı için ülkenin sokaklara döküldüğünü de ilerleyen cümlelerinde dile getiriyor.

  Ortak noktaların olduğunu vurgulayan Reyes, dış güçlerin ve emperyalist güçlerin bu durumlarda etkisi olduğunu dile getiriyor.

  Reyes, Venezuela Dış İşleri Bakanı ve Enerji Bakanı’nın da geçtiğimiz günler içerisinde bir görüşme sağladığını belirtiyor. Ekonomik işbirliği konusunda görüşmelerin yapıldığı bilgisini veren Reyes, dünyadaki en büyük petrol rezervine sahip ülkelerden biri olduğunu dile getirerek, konuşmalarına devam ediyor.

  Ekonomik olarak Türkiye’nin büyük bir gelişme kaydettiğine değinen Reyes, Erdoğan ile yapılan görüşmede en önemli konunun petrokok ticareti olduğunu da açıklamalarına ekliyor. Ürün değişimiyle birlikte güzel bir ticaret ortamının sağlanacağını vurgulayan Reyes, konuyla ilgili karma komisyonun kurulmasının beklendiğini ifade ediyor.

  Ekonomik faaliyetlerini petroldan farklı bir şeye yönlendirmek istediklerini dile getiren Reyes, ayrıca yine Türk şirketleriyle yaptığı konut anlaşmaları, TOKİ konut istekleri ve THY ile ilgili isteklerinin de yer aldığı açıklamalarla konuşmasını sonlandırıyor.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.