Krediler Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Son Güncelleme:

120 Aya Kadar Vade

Ziraat Bankası konut kredisi ürününde 120 aya kadar vade seçeneği bulunuyor. Bu üründe bazı bankaların sunduğu gibi 300 ay vadeli gibi çok yüksek vadelerde kredi bulunmuyor. Ancak bu bir avantaj durumundadır. Çünkü çok uzun vadelerde geri ödeme anaparanın kat kat fazlası olmaktadır. Bu yüzden de ödeyebileceğiniz en kısa vadede kredi almak gerekiyor.

Ziraat Bankasının bu ürününde 1 ila 24 ay arasındaki vade seçenekleri için yüzde 0,82 oranında kredi faizi bulunuyor. 25 ay ila 60 ay arasındaki vade seçeneklerinde ise bankanın kredi faizi yüzde 0,90 olarak belirlenmiştir. 61 ay ila 120 ay arasındaki vade seçeneklerinde ise faiz oranı yüzde 0,95 olarak belirlenmiştir.

Banka bu kredide bazı masraflar almaktadır. Bunlardan birisi DASK primidir. Diğer bir ücret ise uzman incelemesi ücretidir. Ayrıca hayat sigortası ipotek tesis ücreti konut sigortası gibi ücretler de talep edilmektedir. Kredi tahsis ücreti ise bulunmuyor. Örneğin 120 ay vade ile 100 bin TL konut kredisi alırsanız bu kredinin size yıllık maliyet oranı yüzde 12,0471 olacaktır. Aylık ödemeniz ise 1 400,24 TL olacaktır.

Bu kredide satın alacağınız konut için uzman incelemesi yapılacaktır. Sonrasında ise alacağınız ev için bir değer biçilir. Bu değerin yüzde 75’ine kadar da banka size kredi verecektir. Örneğin alacağınız konutun değeri 400 bin TL ise banka size 300 bin TL’ye kadar kredi verecektir. Bu da sizin en az yüzde 25 oranında bir peşinata sahip olmanızı gerektirir. Bu kredi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,159BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
7,198TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler