HSBC Konut Kredisi

0

120 Aya Kadar Vade Seçenekleri

HSBC Konut kredisinde 120 aya kadar vade seçeneği bulunuyor. Faiz oranları ise 84 aya kadar olan vade seçenekleri için yüzde 0,99 olarak belirlenmiş ilen 85 ay ila 120 ay arasındaki vade seçenekleri için faiz oranı yüzde 1,06 olarak belirlenmiş durumdadır. Ancak bu faiz oranları yine de çok uygun duruma gelmedi. İndirim sonrasında daha fazla indirim beklentisi de bulunuyor. Bu faiz oranlarının nasıl bir seyir izleyeceği ise belli değil. Banka bu kredide kredi tahsis ücreti olarak kredi bedelinin yüzde 0,5’i oranında bir ücret tahsil ediyor.

Örneğin bankadan 100 bin TL kredi alıp neredeyse en sık tercih edilen vade olan 120 ay vade seçeneğini kullanırsanız aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1 477 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak ise banka sizden 500 TL tahsil edecektir. Uzman incelemesi ücreti değişken olsa da ortalama olarak 600 TL civarında bir ücret ödeyeceksiniz. Ancak konut tipi büyüklüğü konumu gibi değişkenlere göre uzman incelemesi ücreti değişkenlik gösteriyor.

İpotek tesis ücreti adı altında da bankaya 165 TL ücret ödeyeceksiniz. Bu kredinin size aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,09 olacaktır. Yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 13,04 olacaktır.

HSBC konut kredisini serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir. Yani kredi başvurunuz sonrasında banka sizin durumunuza göre kredi verip vermeyeceğine karar verecektir. Ayrıca banka sizden yine durumunuza göre ek belgeler ve teminat gibi şeyler de talep edebilir.

Başvuru için banka sizden kimlik belgesi yani nüfus cüzdanı sürücü belgesi ya da pasaport gibi belgeler istiyor. Ayrıca sizden gelir belgesi talep ediliyor. Başvuru formunda belirttiğiniz ev adresini teyit etmek için ev adresini gösteren bir fatura aslı gerekiyor. Ayrıca son aya ait SGK bildirgesi de gerekiyor. Sizden kefil talep edilmesi durumunda aynı belgeler kefil için de geçerli olacaktır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın