Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Bütün bankaların konut kredisi faiz oranlarını geri çekmesi konut kredisi faiz oranlarının 1 puanın altına düşmesini sağladı. 1 puanın daha altındaki konut kredisi faiz oranlarıyla kredi çeken kişiler geçmişteki konut kredisi faiz oranlarına nazaran çok daha az faiz farkı ödüyorlar. Öyle ki geçmişte 100 bin lira kredi alan bir kişi 90 bin liraya yakın faiz farkı öderken bu kişiler bugün sadece 70 bin lira faiz farkı ödüyor.

Finansbank konut kredisi faiz oranları 120 ay vade için 0,99’dan başlıyor. 0,99’dan başlayan bu konut kredisi faiz oranlarıyla kredi çekmek için internet üzerinden ön başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra kredinizin onaylanması için ekspertiz ekibi evinizi inceler, ardından evin değeri belirlenir ve kredi çekebilirsiniz.

Finansbank konut kredisi faiz oranı 0,99 olsa da bu faiz oranı sadece 120 ay vadeli kredi çekiminde geçerlidir. Ancak bu kredi 180 ay vade ile de veriliyor. Finansbank konut kredisi alırken 120 ay değil de 180 ay vade isterseniz kredi faiz oranı otomatik olarak artacaktır.

Eğer bankadan 100 bin liralık bir kredi çekerseniz bunun için ödemeniz gereken komisyon tutarı 500 liradan daha az olmayacaktır. Çünkü kredi tahsis ücretinin alınma oranı Finansbank tarafından kredi miktarı üzerinden yüzde 0,5 olarak belirlenmiş.

Bu krediyi almak isteyenler mutlak surette ekspertiz ücreti ödemeliler, ancak bu ücret değişiklik gösterebilir. Bu ücret için belirlenen minimum miktar 440 TL’dir.

100 bin lira Finansbank konut kredisi alan kişiler 120 ay vade ile krediyi geri ödemek istedikleri zaman masraflar haricinde aylık olarak 1427 lira öderler.

Finansbank konut kredisini 100 bin lira olarak alıp 120 ayda geri ödediğinizde bankaya toplamda 71 bin 333 lira faiz farkı ödemiş olursunuz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın