Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

0

Yapı Kredi Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyan birçok banka diğer kredilerin faizleri hakkında bir çalışma yapmasa da konut kredisi faizlerini düşürdü. Konut kredisi faizlerini düşüren bankaların sayısı bir hayli arttı. En son bu bankalara Yapı Kredi de eklendi. Yapı Kredi konut kredisi faiz oranlarına baktığımızda bu krediye ait faiz oranlarının sabit olduğunu görüyoruz. Sabit konut kredisi faiz oranlarıyla kredi veren Yapı Kredi bunun için 1,12 oranını belirlemiş. Hangi vade seçeneği ile kredi çekildiği fark etmeksizin Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları 1,12 olarak belirlenmiş. 
Yapı Kredi konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen kişilerin en azından yüzde 25 ev peşinatı olması gerekiyor. Eğer ev peşinatınız yoksa kredi alamazsınız. Peşinat oranı ise evin yüzde 75’i olmalıdır.
Yapı Kredi konut kredisi kampanyası için belirlenen maksimum kredi vadesi 120 aydır. Bu krediyi alan kişiler en fazla 120 ay vade talep edebilirler, daha fazla vade talep etme hakkınız yoktur.
Kredi için belirlenen yıllık maliyet oranı ise yüzde 16,14 olarak belirlenmiştir. Bu yıllık maliyet oranı da sabittir ve değişiklik göstermez. 
Kefil istenmeyen bu kredide kredi çekilen ev ipotek edilir, bunun yanı sıra 100 bin liradan daha fazla konut kredisi alma şansınız da bulunuyor. 100 bin liralık bir krediyi 120 aylık bir vade seçeneğiyle Yapı Kredi Bankası’na ödemek isterseniz bunun için fazladan 83 bin 493 lira faiz farkı ödersiniz. 100 bin liralık bir kredinin 120 ay geri ödemesi için ayda 1519 lira ödemek gerekiyor.
Bu kredi için 100 bin liralık bir tutardaki net masraf miktarı 1193 liradır. Bu masraf artış gösterebilir. 

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Eylül 2022!

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın