Yapı Kredi Taşıt Kredisi Faiz Oranları

0

Yapı Kredi Bankası otomobil almak isteyenler için iki farklı seçenek içeren taşıt kredisi kampanyası duyurdu. Kampanya uyarınca müşteriler ister binek otomobil için, ister ticari otomobil alımı için kredi başvurusunda bulunabilmektedirler.

Taşıt Kredisi kampanyası kapsamında finansman desteği sadece sıfır araçlara değil, dileyen müşteriler için ikinci el araçlara da sağlanmaktadır.

Geniş Vade Seçenekleri İle Ödeme İmkanı

Yapı Kredi Bankası tarafından taşıt kredisi kullanımı için sunulan vade seçenekleri 12 ay ile 48 ay aralığında değişmektedir. Banka tarafından ticari ve binek araçlarda 24 ay vadeye kadar aylık yüzde 1,30 faiz oranı uygulanmaktadır. Vade 24-48 ay aralığında seçilirse uygulanacak olan faiz oranı da aylık yüzde 1,33 seviyesine yükselmektedir. Sıfır araç alacaklar için geçerli olan bu oranlar ticari ya da binek modellere göre değişkenlik göstermemektedir.

İkinci Elde Faiz Oranı Artıyor

İkinci el araç satın almak isteyen müşteriler için de kredi imkanı kampanya kapsamında sunulmaktadır. 10 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için banka tarafından finansman desteği sağlanabilmektedir. Binek ve ticari araçlar için ikinci el otomobillerde bütün vade seçenekleri için geçerli olan oran sabittir. İster 24 ay vadeli kredi kullanın, isterseniz 48 ay; her durumda ikinci el araç alımı için uygulanan aylık faiz oranı 1,35 düzeyindedir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Eylül)

20.000 Türk Lirası krediyi 36 ay vadede ikinci el araç alımı için kullanmak isteyen müşteri; kendisine uygulanacak olan aylık yüzde 1,35 oranındaki faizden hesaplandığında her ay sabit olarak bankaya 738 Türk Lirası ödeme yapacaktır. Masraflar da dahil edildiğinde vade sonunda müşterinin bankaya ödediği toplam miktar yaklaşık 30.000 Türk Lirasına ulaşacaktır.

Sıfır araç alımı için 20.000 Türk Lirası krediyi 24 ay sürede geri ödemek üzere çeken müşteri ise aylık yüzde 1,30 faiz oranından geri ödeme yapacaktır. Bu durumda müşterinin aylık taksit tutarı yaklaşık 1.000 Türk Lirası olacaktır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın