Rusya’dan Meyve ve Sebze İhracatı Talebi

Google Haberlere Abone Ol:

Geçtiğimiz günlerde Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılan yaş meyve ve sebze fuarına Türkiye’den Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği((BAİB) katıldı. Burada Rusya’nın önde gelen firmalarının Türkiye’den meyve ve sebze talep ettikleri bildirildi. 

BAİB’ten konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Yazılı açıklamada Türkiye ile Rusya arasında yaşanan sorunların bitmesi sebebiyle iki ülke arasında yapılan alışverişler eski haline dönüyor. 

Belirtildiğine göre Türkiye Rusya için meyve ve sebze ihracatı hazırlıklarına şimdiden başladı. Batı Akdeniz’de sebze ve meyve yetiştirenlerin bu konuda bilgi sahibi olduğu ve hazırlıklara başladığı bildirildi. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin Moskova’da yapılan fuara da bu bilgi doğrultusunda katıldığı belirtildi. Fuara Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı katıldı. Satıcı katıldığı fuarda Rusya’nın gıda şirketleri ile toplantılar gerçekleştirdi. Fuar sonrası olumlu görüşmeler yapıldığı bildirildi. Rusya fuar sonrası ithal etmek istediği ürünlerin listesini Türkiye’ye iletti. 

Yaş Meyve ve Sebze İhraç Edilecek

BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı fuarda edindiği izlenimleri açıkladı. Satıcı yaptığı açıklamada Rusya ile Türkiye arasında yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip ettiğini belirtti. Bu sürecin olumlu bitmesinden memnun olduğunu açıklayan Satıcı ilerleyen dönemlerde Rusya’ya ihracatın başlamasını beklediklerini dile getirdi. 

Satıcı, bu beklenti ile World Food Moscow Fuarı’na katıldıklarını vurgularken fuarın olumlu sonuçlandığını anlattı. Fuarda stantlarına gelen firmalardan sonrasında olumlu dönütler alındığını bildiren Satıcı, Batı Akdeniz bölge halkının da bu konuda heyecanlı ve istekli olduğunu belirtti. 

Rusya’dan gelen talep doğrultusunda Rusya’ya Batı Akdeniz’den domates, biber, kabak gibi sebzeler ve nar, portakal gibi meyveler ihraç edilecek. Rusya’ya gıda ürünlerinin de ihraç edileceği belirtildi. 

Rusya’ya yapılacak olan meyve ve sebze ihracatının yakın zaman içinde yapılması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...