Ana SayfaKredilerYapı Kredi Bankası ile Uzun Vadeli Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası ile Uzun Vadeli Konut Kredisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yapı Kredi bankası ev almak isteyen müşterilerine 120 ay vade ile konut imkanı sunuyor. Yapı Kredi bankasında yer alan konut kredisinde ihtiyaç sahiplerine uzun vadelerde ödeme imkanı tanınacak. Yapı kredi konut kredisi için başvurular internet şubesinden ve mobil internet şubesinden yapılacak. Yapı Kredi şubeleri ile de konut kredisi başvurusu yapılabilecek. İnternet sitesinden ve mobil siteden başvuru yapacak kişilerin öncelikle siteye üye olması, sonrasında kullanıcı adı ya da T.C. numarası ile siteye giriş yapması gerekecek. 

Yapı Kredi konut kredisi ile 120 ay vadede düşük faizler uygulanacak. Yapı Kredi ile konut almak için kredi alan kişilere uygulanacak faiz oranları vadenin süresine göre değişecek. 100.000 TL ev kredisi almak isteyen kişilerden 60 ay vadede ve 120 ay vadede yüzde 1,12 oranında faiz alınacak. Yapı Kredi banka masrafları arasında yer alan tahsis ücreti, ipotek tesis ücreti, yıllık DASK primi ve ekspertiz ücreti toplam masraf içinde bulunacak. 

Yapı Kredi konut kredisine başvuran kişilerden gelir belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, alınacak olan konutun tapusu ve kişinin üzerine kayıtlı bir fatura aslı talep edilecek. Konut kredisi talep eden  kişilere en fazla 120 ay vadeli taksit imkanı tanınacak. Taksit için belirlenecek olan tarih ve miktar kredi alacak müşteri tarafından belirlenebilecek. 

Konut kredisi alan kişilere ara ödeme imkanı da tanınacak. Ara ödeme sayesinde taksit sayıları azalacak. Konut için verilecek kredi değeri, evin ekspertiz değerinin en fazla yüzde 75 oranında olacak. Tek başına konut kredisi alamayacak kişilere ortak kişilerle kredi alma imkanı tanınacak. Müşteriler dilediği anda kredinin tamamını ödeyebilecek ve geri kalan tüm borcunu kapatabilecek. Yapı Kredi bankasından daha öncesinde kredisi olan kişiler istedikleri an bu kredilerini yapılandırabilecek. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.