Ana SayfaEkonomiDoğalgaza Yüzde 10 İndirim Geliyor

Doğalgaza Yüzde 10 İndirim Geliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Ekim ayından itibaren doğalgaz faturalarında yüzde 10 indirim yapılacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 1 Ekim’den itibaren yüzde 10 indirim uygulanacağını dile getirdi. 

  Bakan Albayrak yaptığı açıklama ile yılbaşında tahkim sonucunun olumlu çıkması sonucu bu indirimin yapıldığını belirtti. Bu indirimin sanayi sektöründe de geçerli olduğunu dile getiren Albayrak elektrikle ilgili olarak herhangi bir zamın olmayacağını açıkladı.

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun (EPDK) yaptığı toplantıya katılan ve sonrasında açıklamalar yapan Albayrak bu indirim ile kışın fazla yakılan doğalgazlardan dolayı vatandaşın maddi sıkıntı çekmemesini amaçladıklarını ve bu durumdan mutlu olduklarını dile getirdi. Sanayicilerin de yüzünü güldürecek açıklamada sanayicilere de 1 Ekim’den itibaren doğalgaz da yüzde 10 oranında indirim sağlanacak.

  Elektrik’e de İndirim Geliyor

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, elektrik fiyatları ile ilgili sorulan sorulara elektrike zam yapılmayacak diye cevap verdi. Elektrik ek bir zaman düşünmediklerini belirten Albayrak, ilerleyen günlerde elektrik içinde indirim planladıklarını sözlerine ekledi. 

  Türk akımı konusuna da değinen Albayrak, Türk Rus ilişkilerinin olumlu ilerlemesi sonucu Türk akımı görüşmelerinin yeniden başladığını ve Vladimir Putin’in Türkiye’ye gelişinde bu konunun konuşulacağını duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 9 Ekim tarihinde Dünya Enerji Kongresi’ne katılacağı açıklandı.

  Santral İhalesi 

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun (EPDK) toplantısından sonra basın mensuplarıyla görüşen ve çeşitli açıklamalarda bulunan Berat Albayrak, yerli kullanıma öncelik verdiklerini ve bu anlamda ülkede 5-6 alanda kömür rezervi bulduklarını dile getirdi. 

  Bakan Albayrak, Ankara’da bulunan Çayırhan bölgesine 1 milyar dolar değerinde santral kurulacağını belirtirken kurulacak bu santralin 700-800 MW gücünde olacağını da sözlerine ekledi. 

  Santral ilanının önümüzdeki hafta açıklanacağı da bildirildi. Albayrak yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili Kasım ayında çalışmaların başlayacağını belirterek sözlerini noktaladı. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...