Apple Pekin’de yeni bir Ar Ge merkezi açmaya karar verdi. Apple’ın Ar-Ge merkezi açmasına sebep olarak son yıllarda Çin’de etkisini yitirmesi gösteriliyor. Pazar payının daralması sebebiyle böyle bir yol seçen Apple böylelikle Çin’de eskisi gibi güçlenmeyi hedefliyor.

Apple tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İphone 7’ yi piyasaya çıkaran Apple, Çin’deki yatırımlarını kontrol etmek ve arttırmak için araştırma merkezi açıyor. Apple Pekin’de açma kararı aldığı Ar Ge merkezinde teknoloji araştırmaları yürütecek. 

Açılacak olan Apple araştırma merkezi için 45 milyon dolar harcanacağı belirtildi. İnşası başlayan ve devam etmekte olan araştırma merkezinin Çin’de ilk Apple araştırma merkezi olacağı ifade edildi. Yeni yapılacak bu araştırma merkezi Pekin’de yeni iş alanı da ortaya çıkaracak. Bu merkezde toplamda 500 kişinin çalışacağı tahmin ediliyor. 

Apple araştırma merkezinde iletişim teknolojileri üzerine araştırmalar yapılacak. Araştırmaların daha çok iletişim, ses, görsel kalite ve bilgisayar donanımı konuları üzerine olacağı belirtildi. Ortaya çıkan yeni teknolojiler Apple’a ait olan Mac ve IOS cihazlarında kullanılacak. 

500 Kişiye İstihdam

İnşası bittikten sonra içinde 500 kişinin çalışacağının belirtildiği araştırma merkezinin çok büyük olacağı açıklandı. 45 milyon dolara mal olacak merkez Çin içinde bir ilk olacak.

Apple’ın sahibi Tim Cook , Çin’de daha fazla yatırım yapmak istediğini belirtmiş ve Ar Ge merkezinin açılacağını daha önce dile getirmişti. Bu sebeple Çin’e seyahat eden Tim Cook araştırma merkezi için çalışmalarda bulunmuştu. 

Apple yetkilileri yeni açılacak merkez ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapmazken bu merkez ile Çin’deki yatırımların bir süre duracağı tahmin ediliyor. 

Apple firması Çin’e daha önce de taksi çağırma uygulaması olan Didi Chuxing için ülkeye 1 milyar dolar değerinde yatırım yapmıştı.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın