Ana SayfaEkonomiApple Tazminat Ödeyecek

Apple Tazminat Ödeyecek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Apple bir süredir davalı olduğu VirnetX’e karşı davayı kaybetti. Aralarında patent kavgası olan iki büyük şirketin davası sonuçlandı. Dava sonucuna göre patent kavgasını kaybeden Apple VirnetX’e 302 milyon dolar tazminat ödeyecek.

  Apple ile VirnetX’i karşı karşıya getiren davada sebebin patent anlaşmazlığı olduğu belirtildi. FaceTime isimli uygulamanın patent anlaşmazlığı konusunda sorun yaşayan iki şirket arasında yapılan dava sonucunda Apple’ın VirnetX’in yazılımlarını sahibi olduğu FaceTime uygulamasında kullandığı tespit edildi. Bu sebeple açılan davada Apple tazminat ödemeye mahkum edildi.

  Bilindiği üzere Apple şirketine daha önce de birçok farklı kurumdan patent davası açılmıştı. Bu konuda birçok ihlal yapan Apple şimdi de FaceTime uygulamasının kullanımında ihlal yaptığı gerekçesiyle davalık oldu. Davada kazanan taraf davayı açan grup olan VirnetX oldu. Dava sonucu iddaaları doğru çıkan şirket Apple’dan yüklü miktarda tazminat alacak.

  Dava Sonuçlandı

  VirnetX tarafından açılan uygulama ihlali davasının 2010 yılında başladığı belirtildi. 6 yıldır süren davada sonuç nihayet açıklandı. Virnet X kendilerine ait olan güvenlik yazılımlarının Apple’a ait olan FaceTime uygulamasında kullanıldığını öne sürmüş ve bu sebeple şirkete dava açmıştı. Sonuç davasının 3.duruşması sonucu açıklandı. VirnetX’in iddaalarında doğruyu söylediği kanıtlandı ve Apple’a 302.4 milyon dolarlık bir tazminat cezası verildi. 

  Apple’ın uygulamada ihlal yaptığı ortaya çıkarken mahkemenin kesin sonucunun henüz ortaya çıkmadığı belirtildi. Verilen tazminat cezasının ABD Temyiz Mahkemesi’nde de onay almasıyla dava kesin olarak sonuçlanacak. ABD Temyiz Mahkemesi’nden gelecek sonucun da yakın zamanda açıklanması bekleniyor. Burada da onay çıktığı takdirde Apple’ın 302 milyon dolar tazminat ödemesi kesinleşecek. 

  Bu dava sonrasında VirnetX’in iMessage uygulaması sebebiyle de  Apple’a yeniden dava açacağı tahmin ediliyor. Apple’ın bu programında da VirnetX’in yazılımlarını kullandığı iddaa ediliyor.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.