Bank pozitif ev teminatlı kredi ile bankadan 500.000 TL kredi çekme şansı. Acil paraya ihtiyacı olanlar 500.000 TL’ye kadar kredi için üstüne kayıtlı bir gayrimenkulü göstererek Bank Pozitif’ten kredi sahibi olabilecek. Kişinin üstüne kayıtlı olan ev ya da işyerinin teminat gösterileceği kredi de evin tam değeri hesaplanacak.

Ev teminatlı Bank Pozitif kredisi için başvuru yapmak isteyen kişilerin Bank Pozitif’in resmi sitesinde yer alan formu oldurması gerekecek. İnternet dışında Bank Pozitif şubelerinden de ev teminatlı kredisi yapılabilecek. Ev sahibi olanlar evini teminat göstermesi halinde kredi sahibi olabilecek. 

Bank pozitif ev teminatlı krediye başvuru yapıldıktan sonra banka tarafından yapılan başvuru incelenecek. İnceleme sonucunda kredi almaya uygun kişiler belirlenecek ve Bank Pozitif yetkilileri bu kişiye haber vericek. Kredi almaya uygun görülen kişilerin ekspertiz değeri hesaplanacak. Kredinin koşulları belirlendikten sonra kredi almaya uygun kişilerden imza alınacak ve başvuru tamamlanacak.

36 Ay Vade ile Ev Teminatlı Kredi

Bank Pozitif ev teminatlı kredi ile en fazla 36 ay vade ile geri ödeme yapılacak. 36 ay ile yapılacak vadelerde faiz oranları yüzde 1.49 olarak kalacak ve kredi tutarına göre değişmeyecek. Kredi ödemelerinde yüzde 1.49 olarak uygulanacak faiz oranı vade sayısına göre de değişmeyecek. Bankadan en az 6 ay vade ile maksimum 500.000 TL kredi çekim talebinde bulunabilecek. Bankadan en az 20.000 TL kredi çekimi yapılabilecek.

Bank Pozitif ile alınacak kredilerde teminat olarak evlerin yanı sıra işyerleri de gösterilebilecek. Teminat olarak gösterilecek işyerinin tapusu kredi çekecek kişinin üzerine olmalıdır. Aynı şekilde teminat gösterilecek işyerinin acil satış değeri hesaplanacak ve bu değerin 100.000 TL üstünde olması gerekecek. Değeri 100.000 TL üstü olan işyerleri için verilecek kredi bu değerin yüzde 25’i olacak. Kredi için evin teminat gösterilmesi halinde evin acil satış değerinin de en az 100.000 TL olması gerekecek.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın