Ana SayfaSağlıkAkıllı Beslenme Çantası ile Daha Sağlıklı Bir Yaşam Sürdürmek Mümkün

Akıllı Beslenme Çantası ile Daha Sağlıklı Bir Yaşam Sürdürmek Mümkün

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Özellikle son yıllarda Avrupa ve Amerika’da yaygınlaşmaya başlayan Smart Lunch Box (Akıllı Beslenme Çantası) sağlıklı bir yaşam için, sanıyorum ki insanların yavaş yavaş geçmişe döndüğünün en önemli göstergelerinden biri.
Yaşı biraz daha ilerlemiş olanlar çok iyi bilirler ki, bağda bahçede ve hatta iş yerlerinde çalışan insanlar eskiden sefer tası adı verilen kutularda yemeklerini yanlarında götürülerdi. Gerek alım gücünün zayıf olmasından, gerekse fast-food tarzı yiyeceklerin satıldığı büfe vb. yerlerin az olmasından dolayı eskiden insanlar evlerinden götürdükleri yemekler ile çok daha sağlıklı bir biçimde besleniyorlardı. Bu aslında sağlıklı beslenmek adına bilinçli olarak kazanılmış bir alışkanlık değildi. Sadece şartların gerektirdiği bir durumdu.

Lakin günümüze gelince fast-food tarzı satış yapan yerlerin yaygınlaşması, çok daha ekonomik fakat sağlıksız beslenme alışkanlıklarının gün geçtikçe artması, iş yerlerine öğle yemeği götürmenin önünde büyük bir engel olmuştur. Tabii bugün iş yerine yemeğini yanında götürecek olan birinin, iş arkadaşları arasında utanılacak bir duruma düşeceği düşüncesine kapılması ve bunun dalga geçilmeye meydan verilecek bir davranış olduğunu düşünen insan sayısı zannediyoruz ki az değildir.

Maalesef artık, okula giden çocuklarına dahi beslenme çantası içinde evden yemek koyan ebeveynlerin her geçen gün azaldığı, o tazecik bedenlerin sağlıksız besinlerin satıldığı okul kantinlerine mecbur bırakıldığı bir toplumda yaşıyoruz.
Obezite ile mücadelede her gün yeni yöntemler geliştiren ve farklı arayışlar içinde olan batının, sefer tası benzeri bir uygulama olan, akıllı beslenme çantası yöntemi ile sağlıklı bir toplum haline gelme çabalarını elbette biz de örnek almalıyız. Aslında bizim kültürümüzde yer alan bu uygulamayı belki de Türk toplumu olarak, “El âlem ne der?”, “Arkadaşlarım dalga geçer mi?” takıntısını umursamadan hayata geçirmeliyiz. Eski sağlıklı günlerimize dönmek için, modern bir biçimde üretilmiş olan akıllı beslenme çantaları belki de son şansımızdır. Kim bilebilir ki?

Psikolojik Danışman Ercüment EŞSİZ

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.