Ana SayfaEkonomiİnovasyonda Kadın Projesi Eğitimleri Başlıyor

İnovasyonda Kadın Projesi Eğitimleri Başlıyor

-

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve TÜBİTAK Marmara Teknokent’in birlikte hazırladıkları İnovasyonda Kadın Projesi’nin bu yıl ikinci gerçekleştirilecek. Proje kapsamında yapılacak Girişimcilik kampı eğitimlerini 3 Ekim’de başlayacağı bildirildi.

Bu yıl ikincisi yapılacak projeye 150 kadının başvurduğu belirtilirken girişimcilik kampı eğitimlerine 30 proje sahibi kadının katıladığı açıklandı. 30 kadını seçecek olan jüri ise TÜBİTAK tarafından belirlenecek. 

Bugün başlayacak İnovasyonda Kadın Projesi kapsamında yapılacak olan girişimcilik kampının 8 Ekim tarihinde sona ereceği bildirildi. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz, projeyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Yılmaz, kadınların artık bilim, teknoloji gibi alanlarda da olması gerektiğini belirtirken İnovasyon Kadın Projesi ile bunu başarmayı planladıklarını açıkladı. Proje kapsamında kadınlar tarafından bilim üretileceğini dile getiren Yılmaz kadınların gücünün çok daha fazla olduğunu, bunu her alanda göstermeleri gerektiğini ifade etti. KADEM ile birlikte kadınların toplumsal cinsiyet rollerini aşmasının amaçlandığı açıklandı. 

Eğitim Bir Hafta Sürecek

1 hafta sürecek girişimcilik kampı eğitimleri çerçevesinde projeye katılan kadınların proje yönetimi ve uygulaması alanında eğitim alacağı açıklandı. Eğitimin son günlerinde de sektörde yer edinmiş güçlü isimlerin söyleşi yapacağı bildirildi. Söyleşiye katılan isimlere eğitimdeki projelerin tanıtılacağı ifade edilirken bu uygulama ile projelere yatırımcı bulunması ve projelerin hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz girişimcilik kampı eğitimi sonunda jüri tarafından 5 projenin seçileceğini ve bu kişilere ödül verileceğini açıkladı. 5 proje sahibi kadına  para ödülünün verileceği ve bu paranın da 25 bin Türk lirası değerinde olacağı belirtildi. Yılmaz, proje eğitimini kazanan kişilere aynı zamanda çeşitli devlet kurumlarından da fon sağlanacağını ve bu şekilde proje sahiplerine projelerini hayata geçirmeleri için bir şans sunulacağını belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol